Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » DIY Co2 10L akváriumba?

DIY Co2 10L akváriumba?

Figyelt kérdés
Sziasztok le tudná valaki írni hogy egy 10L akváriumba (növényes nanoba természetesen) mennyi élesztőt keverjek be, cukor víz élesztő arány stb, és hogy ehez mindenképp vegyek porlasztót vagy arra is van valami megoldás, mivel a boltban azt mondták ha nem veszek porlasztót hozzá nem oldódik be a vízbe.. köszi!

2013. febr. 7. 22:15
 1/8 _.-Akv-._ ***** válasza:

Az arányoakt nemtudom, viszont porlasztónak egy ilyen tökéletes:

http://www.youtube.com/watch?v=vwgmu9faaH4

2013. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, az a gond hogy ez igen kivitelezhetetlen egy 10L-es akiba, :( a cigi filterről hallottam még, az mennyire ésszerű?
2013. febr. 7. 22:47
 3/8 _.-Akv-._ ***** válasza:

De igazából bármi ilyesmi is jó, csak az a lényeg hogy amikor belemegy ne jöjjön ki a bubi, hanem maradjon ott, amíg beoldódik. Mondjuk TEVA c-vitamin:


[link]


Mondjuk ez meg lehet túl kicsi, de biztos találsz valamit erre a célra :D

2013. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

és arra figyelj, hogy az élesztős flakon és az akvárium közé illessz be egy vízzel félig töltött flakont. ebből a flakonból vezesd a szén-dioxidot az akváriumba.

ugyanis az élesztős flakonból távozó szén-dioxid magával visz egy rakat cuccot az élesztőből és ha ezt nem szűrőd ki akk kb kitörölheted a porlasztóddal vagy egyéb ahhoz hasonló apró lyukú valamiddel, mert pont az apró lyukakat tömítik el az élesztő részecskéi.

viszont a vizes előszűréssel ezek a részecskék fennakadnak a vízben és a vízből a flakon légterébe távozó szén-dioxid már tiszta és ebből kifolyólag beoldható lesz.

ha ezt elköveted akkor már érni is fog valamit az egész :) viszont az előszűrés nélkül hamar eltömődik a rendszer :)


az arányokhoz pedig itt olvashatsz:

[link]

[link]

2013. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! tisztában vagyok az egész háttérrel, a vizes átszűréssel is, igazából attól féltem hogy nehogy túl adagoljak valamit és megfűszerezzem a szobát egy kis élesztős lötyivel :D Valamelyikőtök alkalmazta már ezt amúgy? Nagyon sok helyen azt olvastam hogy felesleges szenvedni vele, viszont nekem most nagyon nincs meg az anyagi háttér norm co2 rendszerre, és a cuba szőnyeghez elengedhetetlen lenne :)
2013. febr. 7. 23:56
 6/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ahhoz szerintem nem lesz elég. Az élesztőst leginkább a közepes fényigényű növények segítésére használják. Mondjuk 10l-be lehet hogy igen, meg kell próbálni :D
2013. febr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem 27 literes nanoba élesztős rendszer van. Két darab kétliteres flakon kb 60%-ig tele anyaggal. Fél literes előszűrő flakon és infúziós cső+rajta a szabályzóval( [link] adagolom. Beoldásnak egy kis powerhead levegőztetőjét használom. Január 28-án indítottam és még mindig van benne bőven nyomás.:)
2013. febr. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg fognak dögleni a garnéláid, vagy ami benne van állat.

Ha csak növény van, akkor tegyél, de ez túl kicsi ahhoz, hogy össze-vissza nyomd bele az élesztős CO2-t.

2013. febr. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!