Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Veliférának és a Black mollyna...

Veliférának és a Black mollynak sózzam a vizet?

Figyelt kérdés
persze jód mentes sóval tenném ( 1 egy kávéskanál só 20 liter vízhez lenne ) de kérdésem hogy a növényeknek és a többi halaknak nem lenne ártalmas ? van neon , guppi , szifó, törpe páncélosharcsa, anci , almacsiga , betta ,ramirezi, még ezeken kivűl
2013. febr. 8. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
De MIÉRT?
2013. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mert minden hol azt írják hogy sózzam a vizet :D mert ,hogy úgy érzik jól magukat :) én nem látnám ,hogy rosszul érezné magát pl a veliféra nem végez kígyó mozgásokat stb nagyon szívós halnak tűnik pedig az ellenkezőjét írják hogy annyira kényes igényeik vannak ,hogy társas aksiba nem is ajánlott , még kezdetekben volt ,hogy hülye voltam kb 3 évvel ezelőtt sorban pusztultak el a halaim mert gagyi volt a szűrésem ,nem csináltam részleges vízcserét ,a kaja rohadt az aksiba de ez a hal már azóta megvan nagyon strapabíró :)
2013. febr. 8. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:

És hány literes akváriumban vannak ezek?

És miért van veliférád? Az brakkvízi, a többi hal meg nem. Ajándékozd el! Nem való oda.

2013. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
180 , á 3 éve megvannak már megmarad :D
2013. febr. 8. 13:35
 5/8 A kérdező kommentje:

[link] nem sorolja brakkvizi halakhoz


"Szerencsére már keresztezik közeli fajokkal (Poecilia latipinna és Poecilia sphenops), úgyhogy ma már egy hozzá nagyon hasonló, sokkal ellenálóbb, de valamivel kiesebb változat is kapható."

2013. febr. 8. 13:42
 6/8 anonim ***** válasza:

a mollynak mindenképp csapvíz (viszonylag kemény vizet igényel) és sózás ajánlott. a veliféráról is úgy tudom, hogy sózni kell a vizét. az elevenszülőknek biztosan nem árt a dolog, mivel nekik ajánlott is enyhén sózni a vizüket.


a többi halról nem tudom hogyan viselik a sózott vizet, bár a bettának szerintem nem biztos, hogy előnyös sózni a vizét :)

2013. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A neonoknak, és a ramizerinek nem tenne jót a sós víz, ők inkább a tőzegen szűrt lágy vagy enyhén savas vizet szeretik.
2013. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekik nem baj ha sózod, viszont a többi halnak ártana a só.

Úgyhogy inkább ne rakj bele sót.

2013. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!