Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen típusú és hány wattos...

Milyen típusú és hány wattos fénycsövet ajánlotok egy 72 literes növényes halas akváriumhoz? Méretei: 60x30x40 .

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

inkább növényes, vagy inkább halas? :)

Amúgy nekem ilyen van ugyanekkora akin:

[link]

2013. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:

Először is: van lámpád? Mert ha igen, akkor tudni kéne a hosszát/típusát, nem mindegy, hogy T8-as, T5-ös, esetleg Power kompakt fénycső megy-e bele. Ezenkívül a hossza meghatározza a teljesítményt, ez is fontos.


Az előző hozzászóló által linkel lámpa könnyen szétalgásíthat. Ha ekkora akváriumra teszed, akkor oda már rengeteg növény, köztük gyorsan fejlődőek és CO2 is kell. 2x18 Wattnál (T8) nem mennék feljebb. Alacsony fényigényű növényeknek 1x24 Watt (T5) is elég lenne, csak találj olyan lámpát. Ez is jó, csak elég izmos az ára:


[link]


Vagy veszel egy hasonlót, és nem használsz csak egy csövet. Ha nem algásodsz, másodiknak beszúrhatsz egy növényest.


[link]


Meg lehet még oldani két csiptetőssel, de nem ajánlom. Legalább annyiba kerülne, mint egy megfelelő lámpa, és szerintem nem ér annyit a dolog.


Gyári tetővilágítást végképp nem ajánlok, mert az erre a méretre való tetőben borzasztóan kevés az 1x18 Watt, még fényterelővel is. Persze ha átalakítod, akkor nem gond, de akkor már inkább megéri házilag barkácsolni egyet, sokkal olcsóbb.


...


Visszatérve az elejére, ha van lámpa, akkor azzal együtt adott a fénycső is, amint említettem. Már csak egy fénycső kell bele, ha az elegendő fény az akvárium felé.

2013. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nálam viszonylag sok a növény (ezért is kérdeztem, hogy növényes, vagy halas akvárium lesz), de co2 nincs.

Napi 6 órát megy a világítás, törpe szívóharcsák és amano garnélák vannak az akiban. Micro-macro-easy carbo megy naponta, és egy icipici alga sincs.

Se barna, se pontalga, se fonál, se semmi :)

2013. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen van az akváriumomnak teteje és gyárilag benne egy 15 w-os fénycső ez elég ?
2013. febr. 8. 16:06
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Nem, ez borzasztóan kevés. Mellesleg szerintem 18 Wattos, mert annyi szokott benne lenni. Ha kifényterelőzöd (van ilyen tükörfényű öntapadós fólia), akkor a moha és az anubias megmarad alatta. Az aponogetifoliának lehet még elég, ne az hamar kinőné az akváriumot. Ennyi a választék.
2013. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Villanyszerelő vagyok áttudom alakítani . Milyet és mennyit ajánlasz ?
2013. febr. 8. 17:07
 7/8 YourDestiny ***** válasza:

Mégegy ugyanolyan 18 Wattosat tegyél bele. A gond az, hogy az előtét cseréjéhez szét kéne barmolni a tetőt. Inkább kösd rá külön előtétre az új csövet, aztán a kettőt meg majd rákötöd egy időkapcsolóra és kész. A 36W jó lesz, lehet akkor ki se muszáj fényterelőzni. Azt látni, tapasztalni fogod...

Ha van üvegtető, akkor a páramentes foglalat se kell, jó a sima, csak valahol szellőzzön a tető.

2013. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ezen 2db 26 Wattos izzó volt

Ez is 72 literes 60x30x40-es

[link]


Először 1 lámpa volt rajta, aztán vettem egy másikat is úgy 2 hónap mulva. És rendesen észrevehető volt, hogy az új izzó fénye világosabb volt, mert ez idő alatt már lecsökkent a "régi" izzó fénye úgy 20%-al legalább.

Aztán meg 2 hónap mulva már mindkét izzó egyformán világított. A végtelenségig nem csökken a fényük, csak az elején észrevehető ez.

2013. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!