Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy társas akváriumomban...

Van egy társas akváriumomban 7 db neon. Nem tudom hogy mi alapján tegyem külön az ívatásra szánt párt? Nem tudom hogy mikor vannak abban a stádiumban amikor hajlandóak lennének ívni?

Figyelt kérdés
szóval azt szeretném megtudni mikor termel a nőstény petét a hím pedig ondó? és hogy ilyenkor milyen a viselkedésük ! megvannak már 3-4 hónapja de semmi jel nincs arra hogy szaporodni akarnak.

2013. febr. 9. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz leírást, hogy hogyan is kell nekiállni. Sok türelem kell hozzá, és különleges körülmények. Sima csapvízben, pláne társas akváriumban nem fog ikrázni.


Egyébként én nem látom túl sok értelmét a neonok szaporításának, mivel könnyen beszerezhető halról van szó, viszont a szaporítása nehéz.

2013. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! amúgy nem csapvízben vannak tartva hanem tőzegen átszűrt kútvízben. mondjuk lehet ez sem jobb. és tudom azt is hogy könnyű és olcsó beszerezni de hát ha sikerülne szaporítanom és felnevelnem őket akkor az mégiscsak más lenne minthogy bemegyek a boltba és veszek egy zacskóval! szóval érted? valamivel el kell szórakozni :D
2013. febr. 9. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem, persze, hogy mire gondolsz. Én emiatt garnélázok 4 aksiban is. :D


De szerintem nem érdemes ilyen nehezen szaporítható hallal foglalkozni. Én a helyedben valamilyen elevenszülőket nevelnék. Pl. az endler guppiból mostanában nehéz hozzájutni a tiszta vérvonalú, nem kevert állományhoz. A legtöbb eladott ma szivárvány guppival kevert változat. Az eredeti, echte endlerek kezdenek többet érni.

2013. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem ott kezdődik a dolog, hogy külön kell tenni a tenyészpárt, hanem ott, hogy erre kondicionálni kell őket.

Imitálni kell az esősévszak előtti részt, külön tartva a nemeket, aztán az esős évszakot, ekkor kell külön tenni őket.

És természetesen mindig az arra legrátermettebbeket kell tenyésztésbe vonni.

Ezt ránézésre tudod megállapítani, teljesen értelemszerű.

2013. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

...mármint úgy külön tenni őket, hogy külön akváriumba összetenni a szaporítandó egyedeket.

És a fajtajellegnek megfelelő körülményekkel serkenteni az ikrázást, pl hűvösebb lágy víz hozzáadása.


De jó körülmények között spontán is ikráznak.

Ez hosszútávon nem a legjobb, mert az akváriumban állandóak a körülmények, így mindig párzásra készek.

A természetben ez ciklikusan történik, és ehhez kell alkalmazkodni.

2013. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát elég nehezen tudom majd szerintem az esős meg a száraz időszakot imitálni itt a szobába de lehet összejön :P
2013. febr. 10. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!