Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bántja mindenki szegény...

_.-Akv-._ kérdése:

Miért bántja mindenki szegény pinkdániókat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy génkezeltek meg minden, de már léteznek, el kell fogadni. Azért mert az emberek ilyenné "csinálták" őket miért kell szerencsétleneket utálni? Vagy mi a baj azzal aki tartja őket? Még így is jót csinált vele, mert elhozta a boltból, ahol valószínűleg nem a legjobb körülmények között volt.

2013. febr. 9. 21:59
1 2
 1/12 Pendulum92 ***** válasza:
Nem a pink dániókat bántjuk, ők nem tehetnek róla. Sajnos az emberi hülyeség a határtalan. Azzal, hogy nem vásároljuk meg őket, nem támogatjuk a további génkezelésüket.
2013. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De ezt nem fogjuk mi meg állítani!Nekem személy szerint semmi bajom velük sőt még lehet hogy lesz is rajhalnak hiába mondják hogy génkezelt.....
2013. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ez jogos :) amúgy lehet , hogy a többi dániók bántják őket ,lehet van egy két rasszista dánió és nem kedvelik őket xD
2013. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pendulum92 ***** válasza:

Ha mindenki úgy áll hozzá, hogy veszek én is, mert úgy is mindenki vesz, tényleg nem fogjuk.


De ha tényleg senki nem venne, hidd el, hogy eltűnnének a boltokból.

2013. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pendulum92 ***** válasza:

Oké, szépek, meg minden, nem velük van a bajom. De az embereknek minek kell valami medúzának a génjét beültetni a dánióba, kísérleti célbol is elítélem, de hogy kereskedelmbe is hozzák... Azt hisszük bármit megtehetünk.

Még a tenyésztés elmegy, de a génkezelés nagyon durva pofáncsapása a természetnek.

2013. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De azzal, hogy lenézzük aki tartja nem leszünk előrébb, ha senki nem venne akkor állnának le róla, de ilyen soha nem lesz. Mint ahogy ha senki nem venne, kenyeret egy hétig akkor lenne egy csomó felesleges kenyér, de nem zárnának be a pékségek.
2013. febr. 9. 22:42
 7/12 Pendulum92 ***** válasza:

Ez elég értelmetlen párhuzam volt, semmi közük egymáshoz.

Én tisztelem annyira a természetet, hogy nem veszek pinkdániót, és nem néz le senki senkit, csupán próbálunk lebeszélni a génkezelt állatok "gyártásának" a támogatásáról. Ha te megveszed, te ösztönzöd azt, hogy ezeket az állatokat továbbra is ilyen eljárások alá vessék.

2013. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De nem a már meglévőket szaporítják? Vagy rosszul tudom? :D
2013. febr. 9. 22:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sem veszek pinkdániót, nem is hiszem, hogy veszek, de annyira nem zavar, hogy génkezelt.

Mondjuk én csak most nemrég tudtam meg, hogy a tyúktojásokon lévő jelölés mutatja, hogy miyen körülmények között tartják a tyúkokat, van kifutója, vagy csak icipici ketrecben él élete végéig, nem ismerve a világot...

Mondjuk tudom, hogy van különbség e között és a pink dániók között. De, ha mondjuk olcsóak és gyakoriak a boltokban a pinkdániók, az embereknek az tetszik és megveszik, még ha nem is tudnak róluk semmit. Uyanúgy a tyúktojásoknál is. Főleg a rosszabb körülmények között tartott tyúkoktól valóak, és sokan nem is tudják, hogy honnan valóak...

2013. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én valamilyen szinten sajnálom őket, hiszen nem ők kérték, hogy génkezeljék őket.


Viszont részemről az akvarisztika a természetközelségről szól, szegény pink (neonzöld, rikító sárga, stb) halak meg ennél messzebb már nem sokkal lehetnének a természetestől. Annyi sok szép dánióból (tetrából, márnából, mert belőlük is van már génkezelt) lehet választani, hogy igazán nem értem miért is van ilyen halakra szükség ebben a hobbiban.


Ami szerencsére hozzánk nem jutott el (legjobb tudomásom szerint), hogy ilyen 12 literes műnövényes izét is árulnak hozzájuk: [link]


Másrészt, az szerintem sokkal gázabb, hogy néha látok boltokban festett halakat (a GM halak legalább nem szenvednek). Meg hogy bárki hazavihet méteresre megnövő halakat, amit aztán a kutya sem vesz át tőle, amikor kinövi az akváriumot. (Minden tiszteletem a Practical Fishkeepingnek a nagy hal kampányáért.)

2013. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!