Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy élő csikóhal?

Mennyibe kerül egy élő csikóhal?

Figyelt kérdés
Lehet egyáltalán venni? Nem játékot, hanem akváriumban tarthatót? Én nem szeretnék, csak kíváncsiságól érdekelne, nincs célom vele, informálódom. Ugyan is neten nem találtam az áráról semmit.
2013. febr. 11. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Lehet venni, bár Magyarországon szerintem nehezen, ritkán beszerezhető. Maga a hal ára nem lehet sok, 10-20 ezer Ft körül. Viszont a tartása nehéz, neki való akvárium több százezer forintból és rengeteg szaktudásból hozható össze.
2013. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gergo1998 ***** válasza:
19%

NEM lehet venni, hiszen a csikóhalak minden fajtája védett állatok listáján szerepel

a világ akváriumai mint pl.: Floridában, engedély kell a tartáshoz, és az akváriumok is csak tenyésztés céljából tarthatják maguknál

2013. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aqua depóban kb 1 éve árultak 20 ezerért csikóhalat. Valszeg akkor még nem volt annyira védett, maximum csak ritka. De az egyik mindig pofára esett. Olyan ügyetlenül kapaszkodott a zöld algán. Egy ismerős tartott régen csikóhalakat és egy nap többször etette kis pipettából úgy, hogy a szájukba nyomta a kaját, mert nem akartak másképp enni. Ezek a halak a természetben folyamatosan esznek. A srác nagyon sokat kínlódott velük. Azt mondta többet nem tartana. Örül, hogy már nincs.



A kis tűhal nevezetű brakkvizes halacskából 1db-ot láttam az Atlantisz díszállatban nemrég. Ennek is hasonlít a feje a csikóhaléra, de ennek giliszta teste van, és 1200 Ft, és nem tengeri.

[link]

Picit kell csak sózni a vizét, de ez szintén kis nyomi lassú halacska, aki növényekbe kapaszkodva úszkál. A boltban elég pici, 3centi hosszú és ilyen 2mm vastag szerintem.

[link]

2013. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, főleg az utolsónak a komplett választ :)
2013. febr. 12. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!