Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes aksihoz milyen...

300 literes aksihoz milyen belső és külső aksit ajánlotok?

Figyelt kérdés
sok halat sok növényt tervezek bele ! Köszi!
2013. febr. 11. 17:34
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
2 darab 1200 liter per óra körüli vödröset, plusz egy vízpumpa. Az olcsóbb variáció egy 1500 liter per óra körüli vödrös, mellé pedig egy izmos belső szűrő nagy szivaccsal. Inkább előbbit javaslom, a két gyengébb külső jobb megoldás. Hal pedig annyi lehet, amennyit a 300 liter elbír. A fent említett megoldással jó szűrőanyaggal is csak jó szűrésed lesz. A nagyon jó szűréshez építeni kell egy hordós szűrést, vagy csinálj egy szűrőakváriumot.
2013. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudnál linkelni hogy mit vegyek pontosan? köszi!
2013. febr. 11. 20:18
 3/4 YourDestiny ***** válasza:

Építeni akarsz vagy külsőzni? Ha külsőzni, akkor:


A variáció:


Két vödrös, egy vízpumpa vagy áramoltató, amelyik szimpatikusabb:


[link]


[link]


[link]


Külsőből azért linkeltem a Tetrát, mert azt tartom a legjobb ár/érték arányúnak. Olcsóbban ott van pl. az Atman, szintén jók és csendesek, de ezt lejjebb.


Ha áramlás generátort akarsz, és nem vízpumpát, az Aquaelnek van olcsóbban (kb. féláron), de 2000 liter per óra felé szerintem ne menj.


Szűrőanyagnak ebből 4-5 liter:


[link]


A többi lehet lávakő zúzalék vagy Filterlith, utóbbi jobb (ezek fojtanak, ezért érdemes inkább nagyrészt a Siporax-ot venni, hogy a szűrők ne Bypass-oljanak):


[link]


[link]


Hogy utóbbiakból mennyi kell, nem tudom. Amennyi üres hely marad a szűrőkben.


B variáció:


Ugyanaz, mint az előbb, csak a Tetra helyett ugye olcsóbb szűrőket választasz:


[link]


[link]


Említettem, hogy az Atmanok is egész jók, mondhatjuk, hogy közel olyan minőség, mint a Tetra. Ha kettőt veszel, jóval olcsóbb. Az AquaNovát is dícsérik, de szerintem a másik kettőtől elmarad. Nem tudom, mennyire fontos a hangtalanság, de utóbbira hallottam már ilyen jellegű panaszt.


C variáció:


Csak egyet, de nagyobb vödröset veszel. Mondjuk valamelyiket a kettőből:


[link]


[link]


Természetesen az előbbi jobb, amint már említettem. Bele a 4-5 liter Siporax, és ha még fér, ki lehet egészíteni a fentebb említett lávakő zúzalékkal vagy Filterlith-el.


Egy külső mellé kell segíteni a mechanikai szűrésben, így nem elég a vízpumpa, kell egy izmos belső szűrő. Néhány példa:


[link]


[link]


[link]


Minél erősebb, annál jobb. Tippem szerint a SunSun-nak lesz hangja, az Atmanok általában nem zajosak, de van kivétel. Az elsőt nem ismerem.


...


Összegzésül tehát, amint említettem, a két gyengébb külső jobb megoldás. Akár egy, akár kettő mellett döntesz, vedd azt a minőséget, amire telik.

2013. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:

Természetesen a linkelt szűrőkben gyárilag van biológiai szűrőanyag, de az árban csak használhatatlan gagyi van benne, amit mindenképp ki kell cserélni. Ez persze nem jelenti azt, hogy a szűrők nem hosszú életűek vagy csendesek. Az említett Tetra és Atman elég közkedvelt, nem véletlenül.


Lehet venni Eheim-et is, ahol nem kell külön fizetni a szűrőanyagért. Benne lesz, megfizettetik pluszban. Minőségileg viszont nem biztos, hogy jobb.

2013. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!