Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS. Darakór. Sgítsetek (? )

SOS. Darakór. Sgítsetek (? )

Figyelt kérdés

Sajnos az eddig gyönyörűen működő akváriumomat megtámadta a darakór, amit egy új hallal hoztam.


Van itthon:

Metilénkék

Malachitzöld

Parakill

Xanta-Mix


Az akvárium 72 liter, halak: 2db ramrezi, 7 db feketenon + 4 amano,6 sakura egy csomó csiga amire egy csigaevő jószág vadászik.



2013. febr. 11. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A halakat vedd ki karanténba, parakillel kezeld őket előírás szerint (hőfok fel, lámpa le, etetés nincs, 3x3 adag vízcserékkel).

A gerinctelenek maradjanak az akváriumban, kapcsold le náluk a lámpát. Ha őket is vegyszereznéd, vagy elpusztulnának, vagy terméketlenné válnának és megrövidítenéd az életüket, egyik sem jó.

2013. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ajjaj, nincs mibe kivenni őket :SSSSS
2013. febr. 11. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak van otthon egy tiszta vödör, amiben a vízcseréket csinálod. Ideiglenesen jó az, úgyis rengeteg vizet kell majd rajtuk cserélned. Levegőporlasztás legyen!

Esetleg koszos vödör erős szemeteszsákkal bélelve is megoldás lehet. Csak azért jó 10 liter legyen meg. A ramireziknek mondjuk mindenféleképpen necces a dolog.

2013. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nemrég, én is a darakórt kezeltem az akváriumomban.A kezelés végére a halállomány fele legalább elpusztult. Remélem segítek neked a tapasztalataimmal.


Én megvettem A lehető legjobb, legdrágább gyógyszert, ami volt, ez a Sera Med Professional Protazol.

Beletettem az első adagot a vizbe, az volt irva, hogy 24 órán belül, vagy ha a viz zavaros azonnal le kell cserélni a 80 százalékát. Megcsináltam. Talán túl hamar, 3 nap után beletettem újjab adagot. Reggelre az összes hal pipált, kb.4 elpusztult. Beletettem őket vödörbe, szűrővel, melegitővel. Az akváriumban lehetőleg az összes vizet lecseréltem, és azt hallottam, hogy 24 óránként új vödörbe kell őket tenni-igy ha lehull az egysejtű, akkor már nem lesz a halon, és a halak tiszta vizbe jutnak, amibe nincs ez az élősködő. De sajnos nekem a vödrös módszer nem nagyon segített, mivel nagyon stresszesek lettek, szinte teljesen ki voltak fakulva.


Vissza lettek téve az akváriumba és ott visszatért az élénk színük a betegség ellenére is. Megpróbáltam még egyszer kezelni a Tetra Medica Contralck-kal, ezt régebbe vettem, de olyan volt mintha nem is lett volna gyógyszer a vízben. Ezért szűrtem a vizet 1 napig szénszűrővel, és csináltam 40 százalékos vzcserét. Beletettem a Sera Med Professional Protazolt. Az interneten találtam egy cikket, ahol azt olvastam, hogy állítólag ez a gyógyszer az egysejtűt az összes állapotában megöli. És cak 5 nap múlva kell a következő adag. Általában elég az egyszeri kezelés.

Beletettem, 24 óra múlva vizcsere.3 nap múlva eltűntek a pöttyök, a víz 30 fokos volt. Sokáig így tartottam a hőmérsékletet - a halak nem tűntek idegeseknek. Végre teljesen kigyógyultak.


A szűrőbe ne legyen szivacs a kezelés alatt.


Neked tanácsolnám, hogy a garnélákat tedd külön, mert nem nagyon birják a gyógyszereket. A darakórt okozó csillós egysejtű egy gyors életciklusú parazita, tehát, nem sokáig vannak életben gazdatest nélkül. Mivel a garnélákon állítólag nem tudnak megélni, pár hét múlva elpusztul ez a parazita.


A halakat mindenképp kell kezelni.

2013. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!