Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy gurámi terrorizálja a...

Hazibolcs kérdése:

Ha egy gurámi terrorizálja a másik kettőt egy 50l-es akváriumban, akkor el kell adni/ajándékozni, nincs más megoldás?

Figyelt kérdés
Ezen kívül van még két sügér, egy harcsa és két csiga. A boltban azt mondták, hogy ez teljesen elég hely nekik, de az interneten és könyvekben azt olvastam, hogy nagyon nem. Valószínűleg ez lehet a probléma, ajándékozzam/adjam el a halakat, vagy van más megoldás?a gurámik közül egy hím(az agresszív), két nőstény

2013. febr. 11. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
A csigákon kívül mindent elajándékozhatsz.
2013. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kzs ***** válasza:

Milyen gurámi, milyen sügér és milyen harcsa?

Mert nagyon nem mindegy...


Ja, milyen és mennyi növény van az aksiban?


Általánosságban elmondható, hogy inkább kevés fajból sokat, mint fordítva: sok fajból keveset (és ez hatványozottan igaz egy 50 literes aksihoz).


Jól átvertek a boltban.

2013. febr. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem vannak gurámik ez megszokott dolog ha különböző korúak, nálam a nagy hajtotta a kisebbet kárt nem tett benne ha túl közel ment hozzá akkor meghajtotta de idővel csendesedik a dolog ezt csinálta a kék, a tűz, és az arany gurámi is, ha kék vagy tűz gurámid van azok nem lesznek nagyok kb 6-8 cm ha viszont arany gurámid van azoknak kicsi lesz az 50-litel azoknak minimum 100 liter/3 egyed 10-14 cm lesz a kifejlett testhossz.
2013. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1 tarka páncélosharcsa

3 arany gurámi

2 sajnos nem tudom, milyen sügér (milyen ismertetőjegyek alapján tudom megállapítani?)

2 almacsiga


növények:

valamilyen cryptocoryne,lilaeopsis brasiliensis,echinodorus amazonicus

+ a háttér miatt elég sok a búvóhely

2013. febr. 12. 15:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Az arany gurámi szép nagy lesz, kicsi lesz neki az akváriumod, szerintem próbáld meg a boltban beszámitatni őket persze ez boltfüggő hogy megteszik vagy sem, a gurámi egyébként jó választás pl: [link]
2013. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor azt hiszem megválok a gurámiktól, pedig nagyon szépek :(
2013. febr. 14. 11:57
 7/11 anonim ***** válasza:

A sügér lehet többféle. Talán dél-amerikai törpesügér. Pl ramirezi, kakadu törpesügér vagy hasonló.


Esetleg valami afrikai sügér lehetne, pl yellow sügér, levendulasügér, poircelánsügér, demasoni, elongatus stb.


Afrikaiaknak biztos, hogy nem elég az alkváriumod, a törpesügereknek sem nagyon elég, attól függ melyik, de 50 literbe nem igazán.


Itt megtudod keresni: [link]

vagy csinálj egy képet róla és mutasd meg nekünk és akkor megmondjuk.

A tarka páncélosharcsának is 150 litert ír a diszhal.info... Tehát az 50liter az még közel sincs hozzá... Tarka páncélosharcsa helyett rakj bele mondjuk pandát, vagy törpe szívóharcsát...

2013. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ők a sügérek:

Nem tudom, mennyire számít a szín a meghatározásnál, de nem találtam a listán teljesen ugyanilyeneket.

Bocsánat a rossz képekért, de még ezek a legjobbak :)


[link]

[link]

2013. febr. 15. 14:20
 9/11 A kérdező kommentje:
Á rájöttem, az egyik biztosan Kék pillangó tarkasügér
2013. febr. 16. 23:30
 10/11 A kérdező kommentje:
A másik is, csak fiatalabb :)
2013. febr. 16. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!