Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen márkájú neont vegyek?

Milyen márkájú neont vegyek?

Figyelt kérdés
olyan szeretnék ami azért tartós , és nem olyant ami 3 hónap múlva kiég . Köszi szépen!
2013. febr. 11. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosíthatnál.

Hány literes akvárium, mit tartanál benne, persze ha a neon alatt a fénycsöves világítást érted.

2013. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A német ATI cég jó minőségű neonokat gyárt. Kapható természetesen itthon is. Nekem bevált az Osram is. A sera nem annyira jó ...
2013. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én a tunsgram fénycsöveiről se hallottam eddig rosszakat :) elég jó minőséget gyártanak és van akvarisztikai fénycsövük is :)
2013. febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 YourDestiny ***** válasza:

T5? T8? Power kompakt?


Olcsóbbak közül az Osram, Hailea tökéletes. Drágábbak közül a Sylvania, de nem biztos, hogy megéri fizetni érte. Nem azért, mert nem jó, kiváló minőség, viszont többszörös ára van. A fentebb említett kettő is jó. Előbbit nem kell bemutatni (860, 865 vagy 880-asat vegyél, a 6000 Kelvin alattiak nem jók). Hailea meg nekem van, és jó. Az árához képest nagyon is. A fényerejét meglepő módon tartja. Ha érdekel, az Osramban kicsit több a zöld spektrum, ami azt eredményezi, hogy a Heileához képest kicsit sápadtabbnak hatna a fénye. Nekem utóbbi szebb, nem szeretem az olyan csöveket, amiben túl sok a zöld. De ez szubjektív. Természetesen nem kell óriási különbségekre gondolni, ez nem jelenti azt, hogy a fénycső zöld. Természetes fehér, de a halak színét élénkítő fénycsövekhez képest hirtelen fura színe lehet. Vehetsz ilyet is, ha kicsit fel szeretnéd dobni a halaid. Sylvania Aquastar, Philips Aquarelle... ők ketten az ismertebbek. Itt megnézheted a fényüket:


[link]


Amit kilométerekről KERÜLJ EL, az a SERA!!!

2013. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

hát pont Serát vettem xD


[link]


kifejtenéd hogy mi a baj vele ? 5k volt csak nem gagyi :D

2013. febr. 12. 17:54
 6/14 YourDestiny ***** válasza:

1 - olcsó kínai szutyok, Sera felirattal, ötszörös áron

2 - nem találkoztam még olyan fénycsővel, ami ilyen rohamosan veszített volna a fényerejéből. Az 1500 forintos Haileám kenterbe veri. Fél év múlva érdemes lesz cserélni.

3 - Nekem 3-ból kettő fél éven belül tönkrement


Soha többet Sera csövet. De nem csak én panaszkodok rá, valóban szutyok minőség. Felvásárolják a legolcsóbb kínai sz@rt, és eladják méregdrágán, ugyanis a Sera nem gyárt fénycsöveket.

2013. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de szép :D hol találok ilyen szép xenon fényű csövet , vagy a heliád is ilyen szép?
2013. febr. 12. 18:35
 8/14 A kérdező kommentje:
*Haile
2013. febr. 12. 18:36
 9/14 A kérdező kommentje:
meg 12000 kelvines...
2013. febr. 12. 18:37
 10/14 YourDestiny ***** válasza:

A Kelvin nem sok mindent mond el az akvarisztikai célú fénycsövekről. A Blue Sky normál embernek enyhén kékes. A spektruma amúgy jó, ha megfelelő a szűrés, nem kell algásodástól tartani. Viszont egyszer próbáld ki a Sylvania Aquastart, vagy Philips Aquarelle-t. A halak mesébe illőek lesznek alatta. Enyhén lilás a fényük, kevés benne a zöld spektrum, ellenben e kék és piros jóval több. Utána a Blue Sky-t sápadt, enyhén zöldes fényűnek fogod látni. Leginkább még mindig természetes fehér fénynek titulálnám, kissé trópusi fényszerű beütéssel. A növények színét jól kiemeli a magas zöld spektruma miatt, viszont a halak elég jelentéktelenek alatta. Ilyet persze csak olyat ír, aki próbálta már a fentebb említett Sylvania vagy Philips fénycsöveket. Ilyen az Aquarelle:


[link]

2013. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!