Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera nitrivecet tehetek a...

Sera nitrivecet tehetek a vízbe, ha benne vannak a halak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 13:06
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Tehetsz. Viszont beállt akváriumba, jól működő biológiai egyensúly esetén feleslegesen locsolod. Pazarlás az egész. A papíron lévő információ meg üzleti fogás, nem több.
2013. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"YourDestiny" válaszához még anyit hogy a nitrivecet egy zuzott lávakő anyagot tartalmaz a flakonon azt irják hogy 10másodpercig rázd, sokkal tovább rázd és egy kicsit ha beletöltesz a vizbe utánna megint csak rázd tobább utánna töltsd bele az előirt adagot. Ha biológiai szürőd van akkor jobban jársz ha a porózus biológiai töltetre szórod pl siporax, ha szivacs szürőd van akkor nyomhatod a vizbe mivel a hordozó anyag a lávakő azért van benne hogy a fenéken leüljön és ott elvileg igy szaporodnak a lebontó baktériumok, a szivacsba is rakodik belőle baktérium csak a szivacs tisztitásánál figyelj hogy akvárium vizbe mosd ki. 4 hétig használd mindenféleképp vagy 4 adagba oszd el a flakont, utánna ha nem bojgatod az ajzatot, nem cserélsz szürőközeget, vagy teljes vizet akkor nem kell tovább használni, ártani nem árt a halaknak az előirt adag.
2013. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Leírásod szép. De, YourDestiny is megmondta. FELESLEGES.

Amolyan Reset gomb. Elba(ltá)ztál valamit akkor még egy esély az egyensúlyra.

2013. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen,mondhatjuk,hogy elbaltáztam vmit.

Elkezdett homályosodni a vizem,lecseréltem a 30%-át és 3-4 napig nem kapcsoltam fel a világítást.Semmilyen szert nem használtam!De sajnos csak 1 napig tartott a tisztaság.

Szerintem kicsit túletettem a halakat és nem bomlanak le a "cuccok".Ezért gondoltam a nitrivecre,mint utolsó esély.

Ezek után van még ötlete vkinek? Nagyon köszi!

2013. febr. 12. 19:53
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Mehet a Nitrivec, de előtte egy 50 százalékos vízcsere. Viszont ha a víz ilyen könnyen bedurran, ott a szűréssel is komoly gondok lehetnek. Azt kéne fejleszteni. De akár túl is lehetsz telepítve.
2013. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Abban tudnál segíteni,hogy mivel tudnám fejleszteni a szűrést?160 literes akváriumomban van 1 Aqua El Fan2 szűrő.Köszönöm!
2013. febr. 14. 12:58
 7/9 YourDestiny ***** válasza:

Ezt komolyan írtad? Csak mert elég hihetetlenül hangzik. A FAN 2 egy 40 literig alkalmas szűrő. Tessék, itt egy szűrő a 160 literesbe:


[link]


Ez jelenleg akciós ár, és NAGYON-NAGYON minimális, csak a jelenlegi FAN 2-vel kiegészítve megy el. Egyedül egy ilyen kell. A szűrőanyag + 4 ezer forint.


Belső szűrővel egy 160 literes akvárium nem lehet megszűrni. Van kivétel, némelyik bio belső, de az legalább annyiba kerül, mint egy külső. Az olcsóbb megoldás pedig a házilag épített cucc. Például egy sarok matten. Amit jelenleg a FAN 2-vel csinálsz, az állatkínzás. Lehet nem tetszik, de így van. A halak a saját hugyukat isszak, mert biológiailag szinte egyáltalán nincs szűrve a víz.

2013. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat,de ezt a szűrőt állatkereskedésben kaptam,úgy hogy elmondtam az eladónak a paramétereket és az is van ráírva,hogy 160l óránként.

Nagyon köszönöm a segítséget!!!!

2013. febr. 14. 14:54
 9/9 YourDestiny ***** válasza:

A boltokban általában nem tartanak drága szűrőt, csak a használhatatlan fajtából. Hogy miért? Ha egy kezdő bemegy a boltba, a drágát nem tudja a boltos eladni. Az olcsót viszont bárkire rásózza a többi hülyeségével együtt. A vásárló azt hallja, amit hallani akar, örül, hogy olcsón megúszta, ehelyett eladnak neki egy szemetet.


A 160 liter per óra szerintem inkább 320. És 160 literig írja a gyártó. Lengyel gyártótól viszont mást nem is lehet várni, csak baromságot. Még vízforgatónak is csak 50-60 literig jó, nemhogy szűrőnek.

2013. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!