Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg az ancim?

Beteg az ancim?

Figyelt kérdés

Két napja vettem észre, hogy az egyik ancim színe megváltozott. Világosabb barnás foltok jelentek meg rajta. Ez minek a jele? Már több mint egy éve megvannak, és eddig semmi bajuk nem volt. Algatablettával etetem őket, azt ajánlották a kereskedésben, de olvastam, hogy főtt zöldségeket is kellene nekik adni, de azt még nem mertem. Lehet ennyi a baja? "Vitaminhiány"? Más halakkal vannak együtt, algaevésre vettem őket.


Vélemények? Esetleg tanácsok, hogy hogyan, mit csináljak vele/velük?



2013. febr. 12. 21:28
1 2
 1/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ilyen sok ancitartó embernél van, nálam is sajnos, de nemtudom mitől lehet. :/ Az biztos, hogy nem halálos.
2013. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudtam egy tök jó képet csinálni róla, mindjárt felrakom.
2013. febr. 12. 21:37
 3/11 A kérdező kommentje:
2013. febr. 12. 21:41
 4/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
100%

Igen, nekem is ilyen :D


De mik azok a buborékok a szűrőn? Ugye nem klór?!

2013. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Nem volt esetleg elhullott hal az akváriumban, amihez hozzáférhetett? Vagy a szokásosnál több normál halkaja maradék? Nálunk általában akkor szoktak így kinézni, ha a megszokott alga helyett több fehérjét esznek. De pár nap után rendbe jönnek.
2013. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ma reggel takarítottam ki az akváriumot, és most este raktam bele a halakat. Mindig ilyen takarítás után, de szoktam hagyni állni antiklórral a vizet. Több ideig kellene hagynom állni? :S Évek óta vannak halaim, de egy éve van ez az új nagy akváriumom, mindigis így csináltam és eddig egy halam sem pusztult el emiatt.


Az klór lenne??

2013. febr. 12. 21:50
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt döglött halam már jóideje. A halkajára meg odafigyelek, szóval nem tudom honnan szedhetett volna össze több fehérjét. Egyébként semmi baja, eszik, úgy viselkedik mint szokott, semmi változás, csak ez a színelváltozás...
2013. febr. 12. 21:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdezhetek egy akvárium méretet?
2013. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Mondom ne parázz, ez olyan gyorsan megy, ahogy jött. Lehet holnapra elmúlik, de az is lehet hogy mégdurvább lesz. Nekem mikor hazaértem a suliból még ilyen volt, most estére meg elmúlt.
2013. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2013. febr. 12. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!