Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » GloFish? Lehet venni ilyen...

GloFish? Lehet venni ilyen magyaro. -n?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a GloFish-ek. Elvileg természetes génmanipuláció eredménye h világítanak a halak! lehet venni ilyet itthon? valakinek van ilyen Glo Akváriuma?tapasztalatokat írna valaki? akár netről is csak magyarul!
2013. febr. 13. 11:26
1 2 3
 1/26 Frontosa ***** válasza:
90%

Természetes génmanipuláció? A 2 szó kizárja egymást. Az akvarisztika a természet egy kicsi szeletének megidézése, hangsúly a természetesség. Nem pedig a természetben lévőktől abszolut eltéró szenvedő élőlények tartása. Aki ilyet akar annak nem való ez a hobbi, mert pont a lényegét, az értelmét köpi szembe. Vannak műhalak, azoknak enni sem kell adni, szűrés sem kell, az hasonlóan természetes mint ezek, műnövényekkel kell tartani őket.

[link]

Vannak a valóságban is előforduló, gyönyörű színezetű halak is, tessék ezeket tartani.

Üdv,

2013. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Világító halak? Nem értem, ennek mi értelme. Nem tanácsolok génmanipulált halak tartását, mivel ezen példányok immunrendszere általában nagyon gyenge, így maga a hal betegségekre igen hajlamos.

Egyébként szerintem a zebradánióból kitenyésztett rózsaszínes, sárgás halakra gondolsz, ugye?


Tarts inkább neonhalakat, van sima neonhal, kék neonhal, fekete neonhal. A világítás hatására ők is szinte csillognak. Nagyon szépek. És természetesek!

2013. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Platypus ***** válasza:
84%

Természetes génmanipuláció, ez így leírva hidegrázós. Ezekbe a halakba idegen géneket ültettek be, medúzákból és korallokból. A boltokban árult halak már természetesen szaporodtak és adták tovább az utódaiknak az idegen géneket. De ettől még génmanipulált halak. Széttörték a DNS-üket, összekeverték az idegen DNS-darabokkal, aztán véletlenszerűen összeállt a kettő ahogy tudott. És a rengeteg próbálkozás során végül találtak olyan ikrát, ami életképes volt. De attól még darabokra tört és összeragasztott DNS-ük van, nem kevés hibalehetőséggel.És pontosan ugyanezt adják tovább az utódoknak is. Valamiért nem tartom jó dolognak.


Egyébként közönséges halak a magyar boltokban, csak nem szokták tudni a vevők, mit visznek haza. Néha még az eladók sem.

2013. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
nem nem! félreértettetek! nem akarok ilyet tartani!! :) csak kíváncsi vagyok. akvárumot viszont szívesen vennék ilyet mert a növények és a kavicsok világítanak ami szerintem marha jól néz ki! hazak azok kisssé bizarrak...
2013. febr. 13. 12:41
 5/26 Frontosa ***** válasza:

[link]

Ha ilyenre gondolsz szerintem izléstelen és gusztustalan.

Üdv,

2013. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
igen hasonló... nekem tetszik, neked nem. Ízlések és pofonok! ;)
2013. febr. 13. 13:43
 7/26 anonim ***** válasza:

Tengeri akváriumban pl a

a karélyanemona:

[link]

és a fáklyakorall:

[link]

világít, ha UV-s leddel megvilágítom, és ez nem génmanipulált. A tengeriben sok világító cucc van, még a lapanemona széle is világít picit.



Édesvízbe viszont nem világít semmi.

2013. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
úúúú! nagyon szép! de a baj hogy nekem édesvizi van...
2013. febr. 13. 15:02
 9/26 anonim ***** válasza:
Most néztem meg a te glofisheidet, és elhánytam magam. Gusztustalanok. Természetes génmanipuláció, ilyen nincs is. És a glotank meg egy iszonyat giccses sz*r. Nem az a baj, hogy tetszik neked, biztos van még pár ember, de ahogy írták, az akvarisztika tényleg nem erről szól. Meg szerinted a halaknak hogy tetszene egy ilyen világító izé? Akkor vagy jó állattartó, hogyha a halad igényeit nézed először, és nem kényszeríted bele ilyen mesterséges dolgokba.
2013. febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
nem szeretnék bele halat tenni... növényes akváriumot akarok. a növények közé pár ilye világítós izé :)
2013. febr. 13. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!