Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az Eheim/MP...

Mi a véleményetek az Eheim/MP kavárium szettről?

Figyelt kérdés
Érdemes-e megvenni ? Jó benna a szűrő, világítás ?

#szett #akvárium. eheim
2013. febr. 14. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ára nem rossz ugyan, de a 15W-os világítása alatt csak az árnyéktűrő növények maradnak meg. A mohafajták, illetve Anubiasok, esetleg Cryptocorine és Microsorium fajtáknak elég.

A nagyobb gond a szűrője. Az egy Eheim 2008-as, de 54l-hez Eheim 2010-es kellene. Egyszerűen kicsi benne a szivacs. És a vízforgatása se túl nagy.

A fűtője teljesen jó.


Összegezve, ha megveszed, úgy számolj betelepítés terén, mintha 40-45l-be raknál halakat. Nagyon oda kell figyelni, hogy alul telepítsd az 54l-ert.

2013. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Melyikre gondolsz?

[link]

2013. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja ,igen, bocsi, az első válaszoló vagyok. Én alapból azt hittem, hogy az 54l-es Aquastar-ról van szó.


Látszik, hogy Murr alaposabban gondolkodik, mint én. :)

2013. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aquastar 60 néztem Ki.
2013. febr. 14. 16:46
 5/11 A kérdező kommentje:
De világítást lehetbele ragasztani, amelyet az OBI-ban veszünk nem? Vagy tévedek?
2013. febr. 14. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor helytálló, amit mondtál. Ezzel a szűrővel én nem venném meg, amúgy minden más egy átlagos szettre jellemző.
2013. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Világítástuningra inkább ezt javaslom, egyszerű és biztonságos:

[link]

2013. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És most a szűrő miért nem jó ?

Mert megnéztem és azt olvastam, hogy az a szűrő jó 60I-ig amit Kapunk hozzá.

2013. febr. 14. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt csak úgy ráírták. A maximális teljesítménye 300 liter/óra. Ez kevesebb, mint 6-szoros vízforgatás óránként. Ez még csökkenni is fog, ha beáll a szűrő. Állítható teljesítménynél legalább 10-szeres óránkénti vízforgatást kell belőni. Amíg be nem áll a szűrő, addig alacsonyabb teljesítményre lehet venni, majd feljebb állítani.

Neked az Eheim 2010 a tökéletes, 500 liter/óra a maximum, ez kelleni is fog néhány hónap járatás után.


És még csak az áramlásról beszéltem, a szivacs méretéről nem. Minél nagyobb annál több szűrőbaktérium tud megtelepedni, annál jobb a szűrésed. Belső szűrővel a töredéke érhető el a szükségesnek, ezért minél nagyobbra kell törekedni.

2013. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem éri meg szettet venni.

Attól hogy eheim, ugyanúgy gyenge cuccokat adnak hozzá.

A világítást így is úgy is fejleszteni kell, mert a gyári tetőkhöz mindig 15 wattosat adnak, de legalább a szűrőt nem kell megvenni.

Mondjuk ha nem szettet veszel, akkor gyári tetőt sem kötelező venni.


Egyébként nem tudom milyen beleragasztós világításra gondolsz, de úgy kalkulálj, hogy 60 cm az egész tető, abban el kell hogy férjen.

Pl ilyen konyhai ugyanilyen 15 w-os fényforrás jó lenne.

Szűrőből ahogy elhangzott, eheimből a 2010-es kell egy 54 literesbe.

2013. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!