Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 250 literes akvárium szűrése?...

250 literes akvárium szűrése? (linkek)

Figyelt kérdés

az aksi megvan, két közepes erősségű belső dolgozik egyelőre benne, ezért vennék még egy külső szűrőt, itt vannak az eddig kiszemeltjeim: [link] sima atman, legalább nem drága

[link] még olcsóbb aqua nova és még erősebb is

[link] ez még picit erősebb, de nem nagyon ismerem ezt a márkát

[link] egy erős atman

[link] és végül szerintem a legesélyesebb egy JBL

ti mit gondoltok, megköszönném igazán ha segítenétek :)


2013. febr. 14. 23:14
1 2
 1/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én az Aqua Novát venném. Ugyanaz a teljesítmény olcsóbban, nagyobb térfogattal. A resunt semmiképp se, az egy sz*r. Legalábbis belsőből, külsővel nemtudom hogy áll?
2013. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 YourDestiny ***** válasza:
A Resun felejtős, a külsők is vadászgépek, ha érted. Az AquaNováról megoszlanak a vélemények, egyesek szerint csendes, mások szerint hangos. A csak a linkeltek jöhetnek szóba, akkor Atman vagy JBL legyen. Minél erősebb, annál jobb. Egy 250 litereshez elkellhez az 1500 liter per óra, de persze a tartályméretről se feledkezz meg. És a bio szűrőanyag cseréjéről se.
2013. febr. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pendulum92 ***** válasza:
Ha az ár is fontos szempont, és szűrőakváriumot javasolnék. Kb fele annyiból kijön(Jelentősen nagyobb szűrőtérfogattal).
2013. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Cerberosz ***** válasza:
Nekem van Atman 1200as van jó csendes teszi a dolgát, DE van tetratec 1200 am is ami névleg kevesebbet nyom mint az atman de valójában sokkal erősebb és csak pár ezer forinttal drágább. Én mindenképp ilyet választanák, bár a szűrőanyag sajnos cserére szorul.
2013. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
Igen, kár, hogy a Tetra nincs a listán, mert igen erőteljes, és marhanagy tartálya van.Minőségileg is hazavágja a felsoroltakat. Az Atmanok jó árban vannak, de a teljesítménnyel kapcsolatban sokat hazudik a gyártó. Szóval kérdező: ha teheted, és belefér mégegy a listába, akkor EX1200-at vegyél.
2013. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
[link] akkor mindenki szerint ez a legjobb? (szűrőakváriumhoz nem kéne kifúrnom az akváriumot, hogy működjön?)
2013. febr. 15. 22:26
 7/12 YourDestiny ***** válasza:

Igen, ahhoz ki kéne fúrni az üveget.


És igen, én tuti a Tetrát venném. Az egyik legjobb ár/érték arányú szűrő a piacon, ha nem a legjobb. 250 literre lesz egy 12 literes tartályod, benne 4 szűrőkosárral. Azokat a lehető legjobban ki kell használni, mert nem kis akváriumról van szó. Legalább 2 kosarat (az alsót hagynám ahogy lesz, a másik hárommal variálj) pakold meg Siporax-al. Jó, mert hatékony és nem fojtja a szűrőt. Ha ez így drága, akkor legalább 2 litert vegyél bele, a többi meg lehet valami olcsóbb szűrőanyag. Viszont azok el fognak enni a teljesítményből, mert a legtöbb más bio golyó vagy kavics formájú, amik jobban összeállnak. Ám a biológiai szűrőanyagcsere nem csak a Tetránál esedékes. A JBL-nél, Atman-nál is ki kell cserélni a gyári biot. A jó minőségű szűrőanyag az árban nincs benne. Pont ezért elérhető árkategória :)


Persze az Atman-nal és JBL-el se jársz rosszul, de ha mégis a Tetra mellett döntenél, akkor egy kis olvasnivaló, hátha hasznát veszed. Én a 700-asomról írtam, de lényegében mégis egy szűrőcsalád:


[link]

2013. febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 YourDestiny ***** válasza:

Siporax legolcsóbban:


[link]


Sok-sok évig életképes. Ha keveset is, de valamennyit mindenképp javaslok a szűrőbe. Amennyire van keret.

2013. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pendulum92 ***** válasza:

Az alsópolcosnak nem muszáj kifúrni, csak úgy egyszerűbb.

Oldalpolcosat is lehet csinálni, ha van egy kis helyed az akvárium mellett az állványon.


Itt van néhány ötlet, ha a házi mellett döntenél : [link]



Ha nem számít az ár, a bolti esztétikusabb, ha számít, a házi sokkal olcsóbb.


Én sajnálnék 20-30-40 ezreket kiadni egy külső szűrőért. Pár ezer forintból meg lehet csinálni egy házit, ami ugyanazt tudja lényegében.

2013. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
Ha nem fúrja ki is jó, külső szűrő elven működik, félig-meddig. Csak meg kéne oldani a víz útjának zárását és nyitását valami csapszerűséggel. Akkor nem kell bajlódni a víz szívásával, ha valamiféle teendő van és azt meg kell szakítani.
2013. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!