Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy érdemes nekikezdeni a...

Hogy érdemes nekikezdeni a csigasügerezésnek?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek ezek a kis törpesügerek, így eldöntöttem, hogy kialakítok itthon egy akváriumot csak nekik.

De nem igazán tudom, hogy miként kellene nekiállnom. Egyáltalán hány fajta csigasügér tartható akváriumban? Mind ilyen 4cm körüli? Ti melyik fajt ajánljátok kezdésnek?


Hány l-től érdemes gondolkodni? Én olyan 40-50l körül vacillálok. És van itthon egy 35l-es is. Nekik is, mint sok más sügérfajnak, az alapterület a fontos, vagy a magasság is?

A szűrésnek mennyire kell erősnek lennie? Erősebb szükséges, mint egy "átlagos" vegyes akváriumhoz?


A berendezés gondolom náluk csigaház és különféle kövek. Aljzat számukra a kvarchomok, vagy sóder a megfelelő?


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. febr. 15. 15:29
1 2
 1/16 YourDestiny ***** válasza:
Én például sokcsíkút vennék. Könnyű beszerezni és jópofa. A 40-50 liter jó, abba mehet olyan 12 sügér. A szűrés természetesen az átlagosnál erősebb legyen. Aljzat (kvarc)homok, csigaházból egy sügérre jusson 3-4. Néhány növény is mehet bele, ha tetszik.
2013. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, és inkább az alapterület legyen nagyobb, felesleges a túl magas akvárium.
2013. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezt érdekesnek találtam:


[link]

2013. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy kisebb akváriumban szerintem csak egy fajtát tarts, szerintem sokcsíkút. És igen, az összes ilyen kicsi.

Akár a 35 literesed is jó nekik, kezdésnek 6-7 is elég lehet, ha jól tartod őket, utódokkal is megörvendeztetnek. :)

Aljzatnak inkább kvarchomok, kövek nem is fontosak. A lényeg a sok csigaház.

2013. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szóval akkor egy 35l-es is megfelelő 5-6 db-nak?

A sokcsíkún kívül még milyen fajták vannak? Hallottam még buldogról. Rajta kívül?

2013. febr. 15. 16:17
 6/16 anonim ***** válasza:
Rajta kívül van még a csillám csigasügér is. Az a kedvencem, de nagyon nehezen szerezhető be.
2013. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És igen, elég a 35-ös.
2013. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 YourDestiny ***** válasza:
A 35-ös nagyon-nagyon az alsó határ. Oda viszont nem érdemes powerhead-et tenni szivaccsal, mert sok helyet elvesz. Pedig hatékony szűrés lehetett volna. Ilyen kis akváriumba többet kell a szűrésre költeni, hogy mozgástér is maradjon.
2013. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pendulum92 ***** válasza:
Például egy épített külső még jó is lehet bele :) Drága sem lesz, és áramlás is lesz, ha jó powerhead-et raksz.
2013. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pendulum92 ***** válasza:
Tescoban kapható 2 literes, olyan bolognaihoz való tésztatartó tökéletes szűrőtartálynak. Jól megrakod, és lesz egy szép tiszta vized.
2013. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!