Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit esznek legszívesebben?

Mit esznek legszívesebben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most lettek meg életem első garnélái, bár már 1és fél éve foglalkozok akvarisztikával. Akiket most kaptam, kis RC-k, e tényleg nagyon kicsik, és az lenne a kérdésem hogy mit esznek meg legszivesebben, mit adjak nekik főként? Van ugyan ilyen külön garnéláknak és rákféléknek készített tablettám az Aqua El-töl ami a szetthez járt, de változatosra szeretném az étrendjüket, viszont ilyenkor télen pl a spenót eléggé nehezen beszerezhető, vagy csak full vegyszeresen. Szóval a kérdésem, hogy mivel tegyem változatossá az étrendjüket, előre is köszi.
2013. febr. 15. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a sera shrimps natural-t szerették leginkább, csak azt mostanában nem tudtam venni. Régebben volt.


A tetra crusta granulest pedig állítólag jobb minőségű táp, de mégsincsenek oda érte, legalábbis az én garnéláim.

2013. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

granules


t-nélkül

2013. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
Ha a zöldség épp nem megy, akkor én is a Serát javaslom. Nekem is Tetra van, de nem nagyon szeretik.
2013. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ment a +! Egyébként beraktam ilyen nekik szánt tablettás eledelböl 2szemet, kicsit feloldódtak, és az egyikük rá is kapott egy időre, de most ott állnak, szoval ha nem eszik meg felporszivozás lesz a vége a vizcserénél. :/
2013. febr. 15. 16:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek szeretik a tetrát, de lehet azért, mert mást nem kaptak :D Persze tápból, amúgy a zöldségekért jobban odavannak. Mirelitekből adhatsz meg konzervekből, a borsóval és a kukoricával nem lehet sok baj, nálam még nem okozott egyik sem gondot.
2013. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, egyébként nekem régebben többen irták hogy a garnélák lentmaradnak az alján és úgyse használják ki a magasságot, de mikor az enyéimet beraktam 1-1,5órán keresztül száguldoztak körbe körbe fel le, öröm volt nézni. Ez csak az elején van így vagy később is?
2013. febr. 15. 17:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Lécci ha tudjátok segitsetek ebben is, a szűrőm kifújócsövével szemben az akvárium falára odagyűlt 6-8db maláj tornyos csiga, és az előbb már egy garni is odamen,t egy kupacba vannak, ez mi?
2013. febr. 15. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején azért mentek össze-vissza, mert új a hely, és megzavarta őket a költözés. Vagy pedig még az lehet hogy az akvárium vize még nem állt be teljesen.

Azt hogy érted, hogy egy helyre gyűlnek? Akkor nem lehet, hogy túlságosan lefojtottad a szűrőt, és nincs elég áramlat? Nem tudsz esetleg képet feltenni róla?


Ja, és a kajával kapcsolatban: va a Tropical-nak is tápja, Shrimp Sticks, azt is szeretik nálam a Blue Pearl-ök. Illetve vannak az extra garnélás tápok: [link]

A Shirakura és a Mosura garantáltan jó minőségűek, igaz, drágábbak is, és általában ilyen tápot csak a drágább, igényesebb garnéláknak szoktak adni (CRS-től felfele).

2013. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én répát adnék nekik ha lehet :D (mert kör alakú, és körégyűlnek :D)
2013. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
Az uborka például milyen? Rombusz? ×D
2013. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!