Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amanda lazac társítható...

Amanda lazac társítható garnélákkal 32l-esben?

Figyelt kérdés

Szeretnék a garnélás akváriumomba egy rajhal fajt, ami a középső/felső rétegekben mozog inkább, a garnéláknak nem árt, és bírja a sima csapvizet. Eredetileg a Borarasokat néztem ki erre a célra, de ami bírná a keményebb vizet, azt sajnos nem lehet beszerezni a környéken.

Ezért az amanda lazacot (Hyphessobrycon amandae) néztem ki, mert most elérhető a helyi boltban.


Szerintetek neki megfelelő a csapvíz? Az akvárium egyébként 32l-es. Hány db-ot javasoltok ekkora helyre garnélák mellé? Más élőlény nem lesz az akváriumban.


Be lehet telepíteni őket úgy, hogy először kerülnek be a lazacok, és rá egy hétre (vagy kettőre) a garnélák?


És még valami. Adatlapja szerint 24fokos víz kell neki. Az akváriumomban jelenleg 22-23 fok van. Ez elég lehet így télen, vagy kellene a magasabb hőmérséklet?



2013. febr. 15. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A boraras az tény hogy jó lenne bele, a másikat nemtudom, de ekkorába nem igazán javasolt a társítás, még valami (nagyon)jó szűréssel se.
2013. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy 30l felett garnélák mellé társítható egy csapat nanohal. Vagy rosszak az értesüléseim?
2013. febr. 15. 19:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Hááát, én ekkora helyen nem társítanék. Tartanék egy Neocaridina fajt, mellé pedig egy csapat amanot, szépen bejárnának egy dús növényest. Mert hát nekik rengeteg növény kell, el sem bírom képzelni, mennyi úszótér maradhat a halaknak, ha én nekiállok növényt telepíteni :)

Olyan 40-50 liter között már tartanék egy csapat halat mellettük. Tehát én nem javaslom.

A szakirodalom is ezt támasztja alá:

[link]

2013. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, csak nekem sikerült úgy berendeznem az akváriumot, hogy az alján van sűrűbb növényzet, a felső rétegben meg szabad úszástér. Ezért szeretnék valamilyen halat, aminek elég ez a méretű akvárium, a középső/felső réteget használja inkább, és garnélákkal megvan csapvízben. Sajnos nanohalak jöhetnek csak szóba, belőlük meg csak az amanda lazac található meg helyben. Kerestem már akvarista.hu-n, ott sem találtam hozzám közel semmilyen fajt.
2013. febr. 15. 19:52
 5/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk sok növényem annyira nincs azért, idővel persze a jávai mohám beborítja majd az alját szinte teljesen.

Szóval akkor ez felejtős ekkora akváriumban?

2013. febr. 15. 19:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném, nem javaslom.
2013. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a választ.


És akkor szerinted a garnélák mellé mehet 4-5db Amano, vagy az sem?

2013. febr. 15. 20:27
 8/13 anonim ***** válasza:
De, persze, az amanok nagyon jól ellennének, vicces kis jószágok :)
2013. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És nekik mennyi a bolti ára általánosságban? Úgy tudom, hogy nagyon nehéz őket szaporítani, így aztán a legtöbb vadon befogott példány. Ez nem teszi őket túlságosan érzékennyé a költöztetéshez?
2013. febr. 15. 20:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez már nem igaz, eredményesen szaporítják akváriumban, itthon is. Én 400 Ft-ért vettem őket hobbi tenyésztőtől, boltban akár 700-900 Ft is lehet, több nem hiszem.

Egyébként helyettük még 3-4 endler guppi hím lehet működőképes ekkora helyen, csak eddig nem kerültek szóba, nem jutottak eszembe.

2013. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!