Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez működő társítás lehet?

Ez működő társítás lehet?

Figyelt kérdés

30l-es akváriumom van, ilyen szett: [link]


Ilyen társítások között vacillálok:

8db Red Cherry és 4db Amano garnéla és 6-7db Boraras Urophtalmoides

8db RC és 4db Amano garnéla és 6-7 db amanda lazac

8db RC és 6-7 db amanda lazac


Ezek közül működhet valamelyik?



2013. febr. 15. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
30 literbe szerintem sok lenne, ebbe én csak a garnélákat tenném halakat nem.
2013. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 bamboochatheone ***** válasza:
41%
Az utolsó működhet.
2013. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szóval a Red Cherry és az amanda lazac párosítás megfelelő lehet? Van, aki ezt a két fajt együtt tartja, vagy tartotta? Tapasztalok esetleg?
2013. febr. 15. 20:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Én nem javaslom, nagyon kevés a 30 liter. A lazacoknak is 40-50 liter lenne a minimum.

Én egy növényes dzsungelt csinálnék rc-kkel és amanokkal.

2013. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a két garnélafaj mehet egymás mellé? A Red Cherryk nem nyomják el túlságosan az Amanokat idővel? Gyorsan szaporodnak, ha jól tudom.
2013. febr. 15. 20:49
 6/15 YourDestiny ***** válasza:
Talán a 3. Hat nano hal, 8 garnéla.
2013. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor most működhet, vagy nem? :)

Murr, YourDestiny: mindketten mindig jó válaszokat adtok itt a gyakorikérdéseken, akkor most melyikőtöknek higgyek? :D

2013. febr. 15. 21:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor akár higgy ennek, bár a diszhalinfo sem szentírás:

[link]

Tapasztalat alapján az a probléma, hogy ezek apró rajhalak. Ilyen minimális egyedszámmal nem fognak természetesen viselkedni, félénkek, inaktívak lesznek. Kiúszásra sincs lehetőségük, tehát néhány félénk, összezavarodott kishalad lesz, még ha meg is élnek ekkora helyen. Tehát közel sem ideális a helyzet.

Akkor már inkább 3 endler guppi: nem is erősen rajszelleműek, nem gyorsúszásúak, jobban éreznék magukat.

2013. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 YourDestiny ***** válasza:
Hát, tényleg a 6-7 a minimum ezekből. 30 literbe szoktak tenni ennyi nano halat, de az van, hogy te garnélát is akarsz. A 8 oké, de nem sokáig lesz nyolc. Szóval én leginkább garnélák nélkül tenném, de nem írom, hogy nem működhet pár garnélával, ha nem hagyod elszaporodni őket, valamint ha van egy jó szűrő. Viszont nagy odafigyelés kell, a vízcseréket véletlenül se szabad hanyagolni. Ha úgy döntesz, hogy lesznek halak, akkor javaslom, hogy a szűrőre a gyári szivacs helyett húzz egy nagyobbat. Vannak a boltban, de neten is ilyen kék, powerhead-re való szivacsok, olyan 10x10x20 centis a legkisebb. Több helyet elvesz, de sokkal többet is ér.
2013. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
És az heti 30 százalékos vízcsere helyett javaslom a heti 2x20 százalékot.
2013. febr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!