Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek a vörös cyclops...

Batyo kérdése:

Szerintetek a vörös cyclops adható rendszeresen a halaknak? Guppi, neon ponty lazac

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, de más fagyikkal felváltva. Artemia, szúnyoglárvák, daphnia. A guppinak növényi kiegészítés is kell.
2013. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A vörös szúnyog heti 1 alkalom, meg még kapnak lemezest meg spirulina tablettát kapnak heti 1 koplaló nap
2013. febr. 16. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A vörös szúnyoglárva (habár sok trópusi hal imádja) nem igazán jó, mert az egyik végén van egy kitines kampó, amivel kapaszkodik, és az megakadhat a belükben és bélgyulladást okozhat. Habár inkább a sügereknél szokott ilyen problémát okozni, de óvatosságból én nem szoktam adni a többinek sem.

[link]


Vagy tubifexet adok, amit szintén ugyanúgy szeretnek, vagy fehér szúnyoglárvát. Ezenkívül artemiát, cyclopsot, ritkán vizibolhát. Hát éppen amit veszek, de vannak száraz tápjaim, ha lusta vagyok kinyitni a hűtőt, akkor csak beszórom azt. Változatosan. De úgy 2 féle fagyikaja mindig van a hűtőmben, és néha élő is. Jó, mondjuk itt lehet hogy több fogy, mert vannak nagyobb halaim is, tehát így könnyebb mindent összevásárolni, megromlani nem fog.

2013. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, én is azzal etetek. vagyis nem csak azzal de az az alap. minden nap először azzal etetek és ha elfogy a napi adag, akkor kapják a főeleséget. nagyon jó a cyclops mert fokozza a halak színeit :)


nálam ezeket a fagyikajákat eszik:

cyclops, artémia, halikra, fekete szúnyoglárva, vörös szúnyoglárva, fehér szúnyoglárva

vörös szúnyoglárvából csak 1,5 hetente kapnak.

artémia, fehérszúnyoglárva, halikra 2 naponta váltogatva


adok még sera spirulina tablettát, forrázott zöldségeket, csirkemájat (egy időben nyersen kapták de már megpárolom mert olvastam, hogy a nyers csirkemájtól betegek lehetnek) és minden nap a kajára kapnak 1 csepp sera fishtamint.


van valami lemezes tápom még október körül kaptam ismerőstől a 4 halával együtt, de mióta nálam van nem volt megbontva...vagyis egyszer teszt jelleggel próbálkoztam vele de mivel senki nem ette ki is pecáztam pár perc múlva :)


és készítettem házi fagyasztott (forrázott) zöldségmixet spenótból, salátából, répából, csalánból és nemtudom még miből (azt hiszem kamilla és fokhagyma is van benne), ezt is kapnak heti egyszer kiegészítésnek és nagyon szeretik.


én napi kétszer etetek, hetente hatszor (vasárnap nem kapnak, akkor van a vízcsere is így tuti nem felejtem el a koplalónapot), havonta pedig tartok egy két napos koplaló hétvégét.

2013. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!