Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60l-es akváriumba jól meglenne...

Hazibolcs kérdése:

60l-es akváriumba jól meglenne 4 törpe szívóharcsa,2 törpe gurámi és 6 kolibrihal?

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 01:37
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem okés lesz. annyi, hogy 5-6NK körülire lődd be a vízkeménységet és 25 fokra a hőmérsékletet nekik :) a törpe gurámik lágyvizes halak és az 5-6NK+25 fok pont az az érték ami megfelel mindhármuknak. bár az otoknak a 25 fok a plafon diszhal.info szerint asszem de erre se vennék mérget rég néztem :S


szűrésre figyelj majd oda mert tényleg nagyon érzékenyek az otok és ami még tetőzi, hogy ugye import halak ami alapban nagyon stresszes szegényeknek...szóval ha 4et szeretnél, szerintem 6al indulj és ha mákod van marad 4...komoly elhullási arányt produkálnak sajnos.

2013. febr. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Végül is jó, de még 25 fok sem kell nekik. (Inkább a vízforgatás ami nehezebben összeegyeztethető.)


A harcsának alapból hűvösebb víz kell.

A gurámiból a törpe pont az, ami szintén elég jól elviseli a viszonylag hidegebb vizet.

A kolibri meg szerintem el van írva a díszhalinfón.

Abból, hogy a gyors tiszta patakokat szereti, lehet következtetni arra, hogy jól elvan a hidegebb vízben.

Valójában még extrém hideget is képesek túlélni a vadonélő példányok.


Szóval inkább 23 fok legyen.

2013. febr. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem jó a létszám.

A víz lágyabb legyen, 8-9 nK kb jó.

A hőmérséklet szerintem 24 fok legyen.

Ja, és ajánlott a külső szűrés + vízforgató.

2013. febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintetek elég a vizet forralni, hogy ilyen keménységű legyen? (egy viszonylag kemény, budapesti víz)


Azon kívül a külső szürő elengedhetetlen, mert belsőm már van és nem akarnék másikat venni?

2013. febr. 21. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!