Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fonalalga ellen mit lehet tenni?

Fonalalga ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Akváriumomban a növényeken megjelent a fonalalga. Főleg a jávai mohán van jelen, de látni a Crypto-n is. Ez mitől alakul ki, és hogy lehetne megszabadulni tőle?

Azt tudom, hogy az Amano garnéla megeszi. Más garnélák is, vagy csak ők?

De szeretném megszüntetni az okot is, ha lehet. Csak nem tudom, hogy mi okozza a jelenlétét.

Akváriumom ilyen: [link]

Vízcserét 6 naponta csinálok 30%-ot, tápozni nem tápozok, élőlények még nincsenek a növényeken kívül.



2013. febr. 17. 12:42
 1/6 Platypus ***** válasza:
Egy sötétkúra csodákat tud művelni a fonálalgák ellen. Legalább egy kis talajtáp nem ártana a növényeknek, ez is sokat használ az algák ellen.
2013. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Talajtáp alatt mit értesz? Én direkt olyan növényeket válogattam össze, amik elvannak külön tápozás nélkül. Szóval akkor érdemes lenne mégiscsak tápozni? Mit ajánlasz rá? Milyen terméket, ami nem kerül sokba? (nemigen van plusz pénzem, de akkor valami olcsóbbat vennék hozzájuk).
2013. febr. 17. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
A fonalalgát többnyire az erős áramlás okozza. A black mollyk remekül leeszik, ha veszel, akkor lehetőleg kicsit, mert 30 liter nagyon kevés lenne egy kifejlett példánynak.
2013. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az erős áramlás akár lehet is ok nálam, ehhez a szetthez egy 400l/h-s szűrőt adtak, ami nagyon sok 30l-be. Igaz, vissza van fojtva. Black mollyt nem akarok ilyen kis helyre.
2013. febr. 17. 17:17
 5/6 Platypus ***** válasza:
Akár egy sima panzi tabletta(a CO2 mentes) is jó lehet a Crypto tövéhez. Ezeknek a növényeknek nem feltétlenül kell táp, de azért ha van rendes világításod, akkor sosem árt. Az alga oka némileg bonyolultabb annál, hogy van-e áramlás vagy nincs. Általában a gyenge áramlás szokott kedvezni a fonálalgának. A fonálalga egészséges akváriumban is megjelenik, ami más szemszögből azt jelenti, hogy nehéz kiirtani. A hiba ilyen szűréssel nem valami triviális dolog lesz. Esetleg a világítás időtartama nem stimmelhet még. Milyen erős a fény és napi hány órát megy?
2013. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A szetthez adott 11W-os világítás megy felette, napi 8 órát. Ez 30l-re nem olyan sok, azért is választottam kevésbé fényigényes növényeket.
2013. febr. 18. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!