Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kocka akváriumnak van bármi...

A kocka akváriumnak van bármi hátránya? Mondjuk egy 50x50x50es aksi rosszabb valamiben mint egy szabványos formájú aksi?

Figyelt kérdés
Plusz lenne még egy kérdésem szimplán kíváncsiságból!:) Ha nem számítana a pénz akkor milyen aksit rakatnál össze? És mekkorát?:)
2013. febr. 17. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát pl. annyiban, hogy ez 125 liter amibe pl. lehetne neont rakni, de nem érezné jól magát mert szereti a hosszú úszóteret, ami kb. 80 cm körül van. De egyébként szerintem tök jól nézhet ki egy ilyen.

Ja meg magas a vízoszlop, erősebb világítás kell neki.

2013. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nagyobb alapterületűben jobban elférnek pl páncélos harcsák, vagy baltahasú lazacok.

Ilyen nagyobb úszóknak (nem méretre, hanem természetre) rosszabb, ha rövid az aksi.


Ha sikerül elköltözni, akkor szeretnék csinálni egy 350 liter körüli sok növényes délkelet-ázsiai biotópot, márnákkal, botiákkal.

2013. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

pl itt egy 60x40x40-es, ahol a kis köves úton be lehet menni egész jól hátrafelé :)

http://www.youtube.com/watch?v=PgeaoTbHkV4

Ezt az akvárium méretet szerintem jól be lehet rendezni, mert hátrafele van 40cm hely benne.


Hogyha ez csak 60x30 alapterületű lenne, mint a szabvány akváriumok, akkor nem lehetne annyira bemenni hátrafelé a kis köves úton.


Ha kocka lenne, akkor meg valahogy az nem elég széles

http://www.youtube.com/watch?v=i-tD_e-F6Rc

viszont ezt inkább úgy érdemes megcsinálni, hogy oldalról is jól nézzen ki.


de egyébként most ez a fás tetszik (1:30-tól)

http://www.youtube.com/watch?v=EXvtJi_bdLo


Nem tudom hogy mi lenne jó, mert mindig másik tetszik. Úgyhogy tökmindegy.

2013. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A másik szobába csináltatnák egy giga nagy tengeri akváriumot, a nappaliba pedig a falon kör alakú hajó ablakok lennének, amin keresztül lehetne nézni az akváriumot, és akkor ez olyan lenne, mintha hajóban lennénk a tenger alatt. Ám lehet, hogy ez hülyeség, csak most találtam ki.
2013. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Egyes halaknak, például rajhalaknak nem megfelelő ez a forma. Hiába 125 liter, rövid. Nekem tetszenek a kocka akváriumok, nekem is van, de kisebb. Mondjuk nem teljesen cube, 30x30x35-ös. Szerintem nagyon pofásan meg lehet őket csinálni.
2013. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A diszkosz meg kifejezetten a kockát szereti. persze nagyobbat.
2013. márc. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!