Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől algásodik és miért...

Mitől algásodik és miért ilyen a hydrocotyle sp. Japan?

Figyelt kérdés

Van egy 40 literes akváriumom. Január 14.-én indítottam 2,5 hétre rá jött bele 10 red cherry garni, majd egy héttel később 6 amanda lazac. Van most benne 1 gömbmoha, kisebb cryptocorine beckettii, 1 microsorum pteropus, és 1 hydrocotyle sp japan, 1 pár darab vallisneria spiralis. Fekete bazaltzúzalék talaj. Az üresjárat felénél kb. megdupláztam a világítást 15w-ról 30w-ra, egy sylvania aquastar 10000Kelvines cső és egy osram 840 4000Kelvines csővel megy azóta. Tápozás folyékony co2 liqui carbo-val, és easy life profito-ból napi 5 csepp, de nemsokára elfogyik és másra váltok. A szűrő egy aquael fan1 320lph.

Valamiért a hydrocotyle sp. japan elkezdett barnulni a levelei arra gondoltam, hogy beszorítja a bazalt ezért kicsit meghuzogattam , hogy lazább legyen, viszont kezd barna algásodni az akvárium, lehet emiatt barna a hydro. A vallisneria nagyon szépen fejlődik, a többi úgy nagyjából elvannak, a hydro-t kivéve, meg ahogy nézegetem a crypro is kezd egyre barnásabb lenni. Szerintetek mit csinálok rosszul? Ja azt elfelejtettem, hogy heti 10 liter vizet cserélek 1 napig pihentetett vízzel.

Most így néz ki:

[link]

ebből a hydro pedig:

[link]



2013. febr. 17. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A fényed nem túl jó, mindkettő szélsőséges, sima daylighttal jobban járnál helyettük.

A profitot nem cserélném le, de nem 5 csepp kell belőle, hanem kb. fél ml naponta. Én fecskendővel adagolom, pár száz forint gyógyszertárban.

Ilyen tápozáshoz kevés kicsit a fan1 és a heti 10 liter csere. Jó lenne valami házi külső szűrő és 2x10 liter csere hetente.

2013. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a profito-t ne cseréld le, viszont ne naponta, hanem hetente adagold a folyékony szenet kell naponta adagolni:) viszont ha ragaszkodsz a napi tápozáshoz, akkor tényleg heti 2*10 literes vízcsere és egy jó erős külső fog kelleni.

a világítás se a legjobb 6500K-val tényleg jobban járnál.

2013. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
amúgy a profito használati utasításában is az áll, hogy hetente 10ml/100liter víz...
2013. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, fénynek én is a 6500K daylightot használom.

[link]

[link]

Szoktam nyomni a gyökeréhez panzi aquaplantot.

[link]

2013. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tropicalfish saját keverésű tápjára akarok váltani, töményebb jobb ár\érték arányú és a boltban is ezt használják és gyönyörű akváriumuk van. Ja és sok mindenkivel beszéltem aki használja és ők is elégedettek vele. Igen készülök az aquael-ből egy oldalpolcost csinálni, akkor mostmár heti 2x 10 litert fogok cserélni. Ja és mostmár én is fecskendővel fogok tápot adagolni. Akkor majd szerzek 2db 6500K-es csövet. Ha ezeket a hónap végére megoldanám ugye nem lenne késő ?
2013. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az 5-s választ én írtam csak véletlen a másik accountommal.
2013. febr. 17. 17:15
 7/8 anonim ***** válasza:
nem lenne késő :)
2013. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :)
2013. febr. 17. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!