Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van a halaimmal?

Mi van a halaimmal?

Figyelt kérdés

54l akvárium, resun p-400l szűrő, lámpa, fűtő..

1 betta, 2 xifo, (már csak) 2 páncélos harcsa..

Volt 4 törpe páncélosharcsám, és mostmár csak 2 van. Ma halt meg az egyik, a másik pedig 3 napja. Nem esznek, mozognak a halak.(csak a páncélosok, a többi életvidám). Megvan a heti takarítás is, és napi 9 órát megy a lámpa is. Van sok növényem is és bújkálók. Mi van velük?

Mindig csak egy helyben vannak nem mozognak.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..



2013. febr. 17. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mit takar a heti takarítás?
2013. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
látom az előzőnél, hogy kútvíz. tudjátok, hogy milyen anyagok vannak benne? tehát bevizsgált víz? van róla bármi infó? lehet van benne valami amit ők nem nagyon szeretnek...
2013. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 YourDestiny ***** válasza:

Ezt kérdeztem én is. Ha a víz jó, az értékek jók, a szűrőtisztítással tisztában van, akkor ez megint egy elég rejtélyes elhullás. Víz szaga, színe rendben van? Nincs betegségre utaló jel a halon? Semmi nem került az akváriumba az utóbbi időben?


Mellesleg a mozdulatlanság erősen ammónia gyanúja.

2013. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Platypus ***** válasza:
Lehet nitrát is, ha a kút nem bevizsgált ivóvizet ad. Vagy bármi más ami nagyon nem való akváriumvízbe. Növényvédőszer, műtrágya, ilyesmi. A halak nagyságrendekkel érzékenyebbek erre mint bármi más állat. A haszonállatok akár napi szinten is ihatják, a halak mégis előbb betegszenek meg tőle.
2013. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy van-e valami papir, de azt isszuk, azzal főzünk..

14 vagyok, szóval nem tudom. Mindig azzal cseréltem a vizet, és a bettám van ott a legrégebb óta. Mit csináljak a halakkal?

Rendben van a színe, szaga nincs, semmi elváltozás nincs benne. Nem használok semmit a növényekre. Nem lehet valami ott alul? A halkajamaradékok, vagy ilyesmi. Nem látok rajtuk semmi jelet, csak amit már mondtam, hogy nem esznek, és úsznak. De akkor holnap nagybevásárlást tartok. Veszek víztesztet, pár új növényt, ioncserélt vizet, hogy tudjam cserélni a vizet, egy új hőmérő is kell. Mit vegyek még? Ja és nem került bele semmi utólag. Csak egyszer átrendeztem a növényeket, de nem került bele semmi új. Mi a baj?

2013. febr. 17. 21:48
 6/19 Platypus ***** válasza:
A vízcseréknél mennyire gondosan ellenőrzöd a kikevert cserevíz keménységét? Ha tévedtél az arányokkal és sokat változott az értéke, vagy éppen a kút vize változott a sok eső miatt, az is okozhat komoly bajokat.
2013. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Holnap veszek és megnézem, mert volt itthon, de nem tudom hol van xD. Holnap veszek.
2013. febr. 17. 22:10
 8/19 anonim ***** válasza:
De leírnád végre, hogy mi az a 'megvan a heti takarítás'?
2013. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A másikban ott van..
2013. febr. 17. 22:55
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor másold ki, mert nem nagyon írtad, hogy pontosan mit csinálsz.

Áll egy napig az a víz? Mennyit cserélsz? Mindent kiveszel, és átmosol? A szűrőt hogyan tisztítod?

2013. febr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!