Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a "legjobb" élő eleség?...

Melyik a "legjobb" élő eleség? És élő cyclopsot hol lehet kapni Pesten?

Figyelt kérdés

Idáig élőből csak a tubifexet próbáltam, de mást is szeretnék adni. (törpe fogaspontyoknak)

A cyclopsra gondoltam, (esetleg artemia) de olyat még azt hiszem sehol nem láttam.


2013. febr. 18. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
artemia azt lehet keltetni és rendelni pedig akvadepon lehet!Egyébként a legjobb élő eleség talán pont a tubifex de lehet venni általában akvarisztikai üzletben ilyen kisebb pinkyhez hasonló férgeket!
2013. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 YourDestiny ***** válasza:

Hát én pont az élő tubit lőném ki a listáról.


Artémia, cyclops, fehér szúnyoglárva, esetleg fekete szúnyoglárva mehet szinte minden halnak. Utóbbit én nem szeretem, mert nagyon szemetel, meg találtam már benne érdekességeket.

2013. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

élő kajából tényleg pont a tubifex nem a legjobb. ha tudnád, hogy miben nevelik őket akkor te se mondanád, hogy az a legjobb...


élőből artémiát a legkönnyebb otthon nevelni szerintem :) vagy vannak a férgek pl banánféreg, walter féreg. féreg oltásokat akvaristán lehet kérni, nagyon kedvesek az emberek és hamar küldenek :)


destiny: nálam nem is fogy annyira a fekete szúnyoglárva valami oknál fogva. egyszerűen alig eszik. a fehérre pedig egyenesen rárepül az összes halam... mondjuk a feketét én se szeretem, pont azért mert koszol...most halikrát vettem tesztelni, először bizonytalanok voltak de elég hamar rákaptak :)

2013. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
xD De akkor miért etet mindenki tubifexel?(zsebev és YourDestiny mert szerencse hogy szóltatok)
2013. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 YourDestiny ***** válasza:
A tubival a legkönnyebb valami nem kívánatosat csinálni. Hogy miért szeretik sokan, én nem tudom. Én mindig elleneztem.
2013. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 YourDestiny ***** válasza:
Zsebev: nekem se rajonganak érte. Csak egy alternatívaként említettem meg. A fehér szunyit, cyclops-ot és artémiát mindig vérengő vadállat módra ették a halaim, de a feketével nálam is finnyáskodtak. Egyszer vettem csak.
2013. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

nemtudom én sem. de talán mert olcsó és árához képest magas a tápanyag tartalma.


én nem adok nekik mert biosz órán és biosz fakon tanultam még anno középsuliban (3-4 éve :D), hogy mit esznek és miben élnek. meg persze mióta vannak halaim, utána is néztem neten, hogy hol élnek (ergo min nevelik őket) és most már végképp eszembe nem jutna nekik ilyet adni :) inkább nevelek nekik férgeket :D

talán max valami agyon áztatott, éheztetett és mosott sőt sikált tubifexel kísérleteznék...talán...

2013. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

hát akkor megnyugodtam Destiny :) azt hittem, hogy csak nálam ilyen válogatósak :) én ilyen szúnyoglárva mixet vettem anno nekik, még megvan 2 kocka fekete és 5 kocka vörös úgy kb...a fehéret már majdnem megették :)

próbáltad már a halikrát? nálam nagy sikert aratott :)

2013. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 YourDestiny ***** válasza:

Nekem még mindig van két kocka talán, de lehet már ki is dobtam. Valami kemény kis bigyók voltak benne, szállott mindenfelé. Idegesített.


Halikrát még nem.

2013. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egyébként pont azért kérdeztem, mert a törpe fogaspontyok kb semmi mást nem esznek meg, csak ami mozog, de tubifexen kívül idáig még semmi mást nem kaptam.

Kénytelen voltam ma is azt venni, mert felhívtam 3 akvarista boltot, és mindenhol csak azt lehetett kapni :(

Pedig szeretnék mást adni...

2013. febr. 18. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!