Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek megérik az árukat?

Ezek megérik az árukat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy feleslegesek, de csövet mindenképp vennem kéne, ez meg legalább pumpás: [link]


Ez pedig kicsit kényelmesebb, mint amit eddig csináltam, a sima szivacs: [link]

Nem kell mindig a vízbe nyúlkálni.


Szerintetek jó áron vannak ezek?



2013. febr. 18. 16:46
 1/9 Zolka99 ***** válasza:

Az a vízleszívó ratyi, haveromnak ilyenje van, ha felszívsz egy kis követ, sose szeded ki és azt a szart nyomogathatod nem fog jnni víz csak ha szívod.

Algakaparónak meg jó egy borotva penge.

2013. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen algakaparók karcolják az üveget.
2013. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor karcolnak, ha alájuk kerül valami, nem?
2013. febr. 18. 17:03
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából már eldöntöttem, hogy megveszem, csak kíváncsi vagyok rá, hogy aki ilyet használ, annak mi a tapasztalata.


Illetve, hogy jó áron vannak-e önmagukhoz képest?

2013. febr. 18. 17:08
 5/9 YourDestiny ***** válasza:

Az elsőről annyit, hogy én az ilyen létezését figyelembe se veszem.


Az algakaparó ára egy vicc. Csak egyes területeket tudsz vele kaparni, ahol dekoráció van ott nem, meg a hátsó üveget sem. Szóval az elülső üveglapban a dolog kimerül. Ezenkívül jóval hosszabb ideig elszórakozol vele, mint a mosogatószivaccsal. Ráadásul durvább is.

2013. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az algakaparó karcolja az üveget és teljesen felesleges akkor inkább már egy dörzsis szivacs és egy akvarista ne féljen belenyúlni az akváriumába!Az első még csak-csak jó de én inkább vennék egy 2m csövet pár száz forintért és megszívom a egyik felét és már jön is a víz!
2013. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

on:

a leszívó csövet simán megoldod egy slagcsővel amire rárögzítesz a tölcsért vagy félbevágott 0,5 literes műanyag flakont...szóval a semmire dobod ki a pénzed mert ugyanazt megoldod otthon is. az pedig, hogy pumpás nem jelent semmit mert a csapnál semeddig nem tart megtölteni a csövet...


az algakaparó pedig ló****t sem ér, mert nagyjából csak a frontüveghez jó, vagy azokhoz az oldalsó üvegekhez ahol nincs dekoráció (a növény is annak minősül egyébként, mert attól is nehezedik a kezelése). és tényleg jóval lassabb ilyennel algázni. ráadásul a széleket és az éleket, valamint az aljzat menti részeket le se tudod vele rendesen pucolni mert nem éred el normálisan...


tesztelésről:

a csövet teszteltem ismerősnél és kijelenthetem, hogy gyorsabb a csapnál megtölteni a csövet vízzel, mint pumpálgatni. más márkájú (csöppet komolyabb mint a linkelt) mágneses algakaparó van a suim tengerijében...el lehet vele szórakozni de a szivacs gyorsabb és precízebb és a széleket/éleket is eléred vele.


off:

algázni pengét én spec nem használnék mert egy rossz mozdulat és fel is karcolom vele az üveget...ami egyrészt nem mutat jól, másrészt csökkenti az akváriumom értékét is (figyelembe véve azt az eshetőséget is, hogy esetlegesen később eladnám)

2013. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem. Egyébként eddig én is mosogatószivaccsal tisztítottam belülről az üveget, csak vannak nehezen elérhető helyek, ahova nehezen nyúlok be (pl vasfa mögé). Gondoltam oda jó lenne ez a mágneses cucc. De akkor maradok a jól bevált szivacsnál.

A leszívást gumicsővel végeztem eddig, csak az meg kilyukadt, ne kérdezzétek, hogy, fogalmam sincs. :)


Ja, és még valami. Esetleg tudnátok valami toldalékot ajánlani a már említett nehezen hozzáférhető helyek takarítására? Nehezen érek be a vasfa mögé, mert az akvárium is 35 cm magas. Én arra gondoltam, hogy fogkefére kötnék szivacsot, és azzal pucolnám a vasfa mögött. Vagy valami ilyesmi. Szerintetek ez jó megoldás lehet?

2013. febr. 18. 18:23
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:
Én úgy tűnik, túl egyszerűen oldtam meg a dolgot: belenyúltam kézzel, és szépen áttörölgettem a kezemmel, és szépen le is jött az alga :D
2013. febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!