Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett a bettámmal?

Mi történhetett a bettámmal?

Figyelt kérdés
72 l akvárium, Tetra 600 Plus szűrő, 26 fokos víz, heti 30 % szűrés, 4 féle fagyasztott kajával etetés, mellette 8 db vörös neon, 2 zebra csiga. 4-5 napja nem eszik, idáig nagyon élénk volt,most szinte csak az aljzaton hever, hol egyenesen, hol ferdén. Levegőért még feljön, de rá se lehet ismerni, nem ilyen volt. Másfél éve van meg, öreg még nem lehet. Soha nem volt beteg eddig. Mi lehet vele, kicsit aggódom.
2013. febr. 18. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

hmmm...le van fedve az aki? hirtelen csak arra tudok gondolni, hogy megfázott. minden mást jól csinálsz :)

egyébként neki inkább 28 fok kellene de szerintem nem ez a baja hamár másfél éve nálad lakik :)

2013. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hőmérő hol helyezkedik el a fűtőhöz képest? Jártam már úgy, hogy szinte mellé tettem, és ott 27C volt a víz, de később kiderült hogy az aki másik felében 24, és mivel a bettám úszkált fel s alá megviselte a hirtelen változás. Szerencsére egy nagyobb fűtővel sikerült megmenteni.
2013. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És biztos, hogy fiatal volt, amikor hozzád került? Egyébként jók a körülmények, mindig jó olvasni, ha valaki tudja hogy illik halat tartani :)
2013. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de még mindig nem tudom, mi lehet a baj. le van fedve kezdettől az akvárium, és az állott vizet is felfűtöm 26 fokra vízcserénél, szerintem nem fázott meg.

Azért 26 fokos csak a víz, mert volt mellettük nemrégiben törpe szívóharcsa, és ez volt a köztes megoldás. De holnap feljebb veszem a hőfokot. A fűtő és a hőmérő két ellentétes oldalon van. Szerencsére estefelé egy kicsit aktívabb lett, még a neonokat is kergette kicsit, de megint nem evett semmit. Egyelőre várakozom.

2013. febr. 18. 21:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és valószínű fiatal volt a megvételkor, mert azóta kétszer akkora lett, egyébként nőstény, nem tudom, ez számít-e valamit.
2013. febr. 18. 21:16
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Elég érdekes a helyzet. Bélprobléma nem lehet? Mivel etetsz?
2013. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!