Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap tettem fel egy kérdést...

Tegnap tettem fel egy kérdést az akváriumommal kapcsolatosan és azt javasolták, hogy csináljak egy külső szűrőt, ez így jó lenne?

Figyelt kérdés
Eredetileg oldalpolcost akartam csinálni, de nem fér el az akvárium mellett, mert pont akkora asztal van alatta, mint az akvárium alapterülete, vagyis 2-2 cm-el nagyobb, de oda nem fér, ezért vagy egy felsőpolcost csinálok, ami megint macerás jól megcsinálni, vagy egy alsópolcost, amit nehezebb mert légmentesre kell megcsinálni. Én szerintem az alsópolcost választom, találtam róla akvarista.hu-n írásokat, de annyi lenne a kérdésem, hogy milyen vízpumpát rakjak bele? A földfelszín az akvárium tetejéig kb. 110cm. Olyan 30-40cm-s 200-s csőből akarom csinálni.

2013. febr. 18. 17:34
 1/9 A kérdező kommentje:
földfelszín = padló :) csak akkor hirtelen nem jutott eszembe.
2013. febr. 18. 17:35
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja 40 literes akváriumról van szó.
2013. febr. 18. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
olyan vízpumpa fog kelleni, aminek az emelési magasságánál 1,2 méter vagy annál nagyobb érték szerepel :)
2013. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyesmi pumpa kell:

[link]


Pl eheim kompakt, vagy atman AT


Ha sikerül légmentesre megcsinálni, akkor az valóban zárt rendszerűnek minősül, annál nem számít az emelési magasság.

Ugyanis a beszívó ág nyomása rásegít alulról a nyomó ágra.

A szűrőnek gyakorlatilag annyit kell emelni, mint az akváriumban lévő vízszint, és a nyomó ág magasságának a különbsége, ami max 5 cm.

2013. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És hány L/h-sat? 3-4-500?
2013. febr. 18. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerinted ezt honnan lehet kitalálni?

Hány literes akvárium, hány literes szűrő, milyen szűrőközegek, mire akarod használni a szűrőt, csak biológiai, vagy mechanikai, stb stb...

Egyébként meg forgassa meg az aki vizét óránként névlegesen kb 6-szor.

2013. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Az 1200 l/órással fel tudtam nyomni a vizet 1 méter magasra, de 600 liter/órással nem, mert megállt a csőben a víz, és csak szenvedett, szenvedett a pumpa.


Tehát szerintem 1200 alatt ne gondolkozz.

2013. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hable!

Nem tudom miről beszélsz, a beüzemelésnél, a légtelenítésnél nem a motor erejét kell használni arra, hogy felnyomja a vizet.

Gyári szűrőknél is van légtelenítő pumpa, ha meg nincs, meg kell szívni a csövet, amíg fel nem jön a víz teljesen.


Onnantól, hogy nincs levegő a rendszerben, nem tud megállni a víz.

Hogy tudna csak félig felmenni, hogy kerül be levegő? Bediffundál a műanyag csövön, vagy kitágul a szűrő tartály? Vagy összenyomódik a víz?

Leállított szivattyúval is megmarad a csövekben a vízszint. Nincs mitől lefolynia, nincs hova lefolynia.

Zárt rendszerben csak a keringetéshez kell erő, az emeléshez nem.

Ha ez nem így lenne, akkor gyári szűrőkből se lenne 1200 l/h-nál kisebb teljesítményű.

2013. febr. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én nyitottat csináltam.
2013. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!