Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Büdös a víz az akváriumomban,...

Büdös a víz az akváriumomban, teljes vízcsere?

Figyelt kérdés
Múlt héten nem voltam itthon,és a szomszéd etette a halaimat.Mikor hazajöttem szombaton,láttam hogy elpusztult az egyik Plattim.Nem tudom mikor,de a víz olyan büdös,hogy szörnyű.Tegnap kicseréltem majdnem az egészet,de hiába,ma is akárhányszor elmentem az akvárium mllett,éreztem hogy büdös.A halak élénkek,esznek nem látom hogy bármi bajuk lenne.Ja,a szűrőt is alaposan ki kellett takarítanom.Mit csináljak még?Mossam ki a kavicsot is?Vagy létezik erre valami szer amit beleöntenék a vízbe?Nem vagyok a vegyszerek híve,de ha az segítene...

2013. febr. 18. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Már most nagyon elcseszted.
2013. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre sosem cserelunk teljes vizet es mosunk szurot! Alaphiba. Varj vele , most mar ne nyulj hozza. Ha a halak elenkek akkor tul nagy baj nincs egyelore.

Esetleg egy komplex viztesztet csinalj es ird ide mit latsz.

2013. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:

A megoldás a vízcsere és jó szűrés. 50 százaléktól ne csinálj nagyobb vízcserét, nem jó. Felteszek két kérdést, ha a válasz bármelyikre igen, meg van az ok, és egyben óriási hiba is.


- a szűrőt csapvíz alatt mostad ki?

- a cserére szánt víz gyors csapvíz volt?


A megoldás: szűrőtisztítás akváriumvízben, és soha nem teljesen. A cserére szánt vizet legalább 12 órát pihentetjük, vagy antiklórt használunk. A klór kinyírja a szűrődben lévő nitrifikáló baktériumokat, amik a halak végtermékéből származó méreganyagokat bontják le (ammónia -> nitrit -> nitrát). A vized a bomló szerves anyagoktól büdös, a halad pedig valószínűleg ammóniamérgezésben pusztult el, aminek az oka a gyenge szűrés, túletetés, vagy elhanyagolt akvárium.

2013. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szokott a víz büdös lenni,soha nem is volt,eddig csak halszagot éreztem ha beleszagoltam.A döglött haltól lett büdös,nem tudom meddig lehetett benne,a felét már megették a csigák.Most egy 90 literes akváriumom van,ebbe költöztettem át a halaimat 3 hónapja egy 130 literesből,a szűrő ugyanaz,abban az akváriumban jó volt évekig.A szűrőt mindig az akvárium vizében mosom ki,csak most nem mert nagyon büdös volt.Ja,azért költöztettem át őket,mert kevesen vannak,és nem akartam már többféle halat venni.Van 3 Fekete Tetra,3 Páncélos harcsa,meg egy Anci,ja meg ez a Platti maradt,már nem akartam mellé másikat venni,2-3 éves lehetett.
2013. febr. 18. 21:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja,különben nem tudom mi van ezekkel a mostani halakkal,de nagyon gyengék.Gyerekkoromban kb. 15 éve is voltak halaim,negyedennyit nem foglalkoztam velük,és jobban bírták.Szaporodtak mint a pinty,és nagyon sokáig éltek.Most meg?Voltak olyan halaim,amiket már nem is emlékeztem mikor vettem,olyan régen volt.
2013. febr. 18. 22:01
 6/7 YourDestiny ***** válasza:

Ha kilőted a szűrést csapvízzel, akkor egy-két kétig csinálj 2-3 napont 30 százalékos vízcserét, de állott vízzel. Néhány napig nem etetnék, és kéne a vízbe baktériumkultúra (pl. Sera Nitrivec).


Az, hogy a halak érzékenyebbek, lehet a túltenyésztettség miatt, de ez nem vonatkozik minden fajra. És ettől még az alapokat bíztosítani kell, és elvégezni, amit el kell.

2013. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez itt off, de meselhetnek a diszhaltenyesztesrol.. Roviden a tavol-keleti domping haltenyesztes ugy lenyomta az arakat, hogy itthon csak nagyon keves tenyeszto tud ezzel versenyezni. A problema a tavolkeleti importtal, hogy nem europai csapvizben tenyesztodnek, loszar kajat kapnak es tul sokat utaznak. Gyengek.

Mo.-on a legtobb tenyeszto kis hobbista, egyszemelyes vallalkozas. Nem tud arversenyre kellni, ezert elkezdi gyartani a gyenge halakat. Tulzyufoljak, szar kajaval etetik, kisebb meretben, hamarabb eladjak oket. Ergo az "eros" meg nem szelektalodott. Nem mellesleg a genallomany sincs mindig rendben, mert a tenysztoknel a verseny miatt inkabb mar csak szaporitas van, sem mint szelektalt tenyesztes. En konkretan Mo.-on boltbol nem vennek diszhalat! (Bar az aquadeposok pozitiv kivetel, de ezt nem reklamnak irom, nincs kozom hozzajuk)

Mo.-on olyantol erdemes vasarolni, aki nagyban tenyeszt exportra! Kevesen vannak, de vannak. De atlagember ugy se jut be hozzajuk:(

Szerencsere a trend azert valtozoban van ertsd. egyre jobban keresnek jo minosegu allomanyt, de a fogyaszto ezt Mo.-on nem nagyon fizeti meg.

(Nemetorszag sok barkacsboltban is van kisallat reszleg, nagy akvarisztikai reszleggel. Hagy ne mondjam, az Obiban mekkora langosnyi diszkoszhalakat lehet venni:) )

2013. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!