Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumra keret csináltatása?

Akváriumra keret csináltatása?

Figyelt kérdés
Helló! Az akváriumomra szeretnék keretet csináltatni, mert egyszer más sikerült eláztatni a szomszédot mert elengedett a ragasztás. Most újra ragasztom üveg ragasztó szilikonnal, de szeretnék rá egy keretet ami összefogja, hogy nyugodt szívvel hagyjam magára pár napra. Hol lehetne ilyet csináltatni, kinél érdeklődjek? Győri vagyok szóval ha valaki tud konkrét helyet ahol csinálnak ilyet annak nagyon örülnék!:)

2013. febr. 19. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, valami lakatos, vagy ki tud hegeszteni.

De mostanában nagy akváriumokra sem szoktak rakni ilyen L vasat. Mekkora az akváriumod?

2013. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy üvegest, aki kellően megerősíti neked. Aztán ha a sok ragasztó, meg merevítő miatt csúnyák lesznek a sarkok, akkor asztalossal készíttetsz valai keretet neki ami eltakarja, vagy az üvegessel vágatsz az élekre tükör csíkokat.


Vagy ha olcsóbban akarsz kijönni, akkor vágatsz merevítőknek való üveget az üvegessel és te magad ragasztod be. Majd ha megintcsak csúnya, akkor barkácsboltban veszel L profilú lécet, azt pácolhatod is. Vagy vágatsz az alatta lévő bútornak megfelelő színből keskeny bútorlapot, és abból csinálsz az élekre takarást. ;)


Amire te gondolsz, az a vaskeretes akvárium, azok ha jól tudom alapból nincsenek is megragasztva, csak az élekbe tömítés van és a vaskeret tartja össze.


Jó volna tudni az akváriumod paramétereit, méretek, üvegvastagság és esetleges merevítők.


Általában szoktak hosszirányban rakni egy néhány cm széles csíkot, ez a front és a hátsó üveg görbületét akadályozza meg. Ha szükséges még keresztmerevítőket is lehet használni, középen egyet, vagy akár többet elosztva. Ha még mindig kevés akkor lehet függőlegesen az élekre is belülre merevítőt ragasztani, ez az amit már érdemes eltakarni. Remélem segítettem!

2013. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem régebben fából lett készítve a keret, fenyő azt hiszem, egyenolyanra van pácolva mint a polc amin áll, azóta nem történtek hasonló balesetek, és még szép is, az Obiban vettünk hozzá léceket és megcsináltuk, nem is volt drága

2013. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
240 literes: 120 hosszú, 40 mély, 50 magas
2013. febr. 19. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg aluminium L idomot lehetne venni

20x20x2-est, például:

[link]

Levágod méretre és ráragasztod FBS-el.

Szerintem az megtartaná.

2013. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Még nem tudom pontosan mi lesz, de vannak jó ötletek
2013. febr. 19. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!