Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fekete ecsetalga, mivel lehet...

Fekete ecsetalga, mivel lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

Hétvégére tervezek egy nagyobb takarítást, a növényeket is kiszedegetem, amit lehet, a vasfát is kiemelem, újrakötözöm a mohákat, mert eléggé megnőttek. 2 hónapos az aki, idáig nem volt talajporszívózás, szóval azt is megpróbálom, már amennyire a gyep (elatine) engedi.

Az alga még csak néhány levélen van, de nem szeretném, hogy terjedjen.

Sok helyen írják a co2-t is, de azt egyelőre nem szeretnék az akváriumba. Komolyan olyan nagy szerepe van abban, hogy az ecsetalga megszűnjön?



2013. febr. 20. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Áh, nem tűnik el semmitől. Dobd ki az érintett leveleket.
2013. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja persze, azt mindenképp le fogom szedni, nem kérdés. De mit tudok tenni, hogy ne terjedjen tovább, vagy ne jelenjen meg újra? Nagyon alapos takarítás elég lehet?
2013. febr. 20. 09:15
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyébként kíváncsi lennék, hogy mi idézhette elő a megjelenését. Több változás is volt, mielőtt megjelent.

1. Esőztető helyett lily pipe került be

2. Elkezdtem Seachem Prime-ot (vízelőkészítő), és Seachem Stability-t (baktáriumkultúra) használni

3. Bekerült néhány új növény

4. Bekerült néhány kicsi kő

5. Bekerült néhány új hal


Most rendeltem Ph és No3 tesztet, kíváncsi vagyok az eredményekre...

2013. febr. 20. 09:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy behurcoltad valamivel.

Ecettel próbáltam először a kövekről lemosni, de attól nem jött le.


Aztán egy műanyag dobozba töltöttem tömény Hypót, és abba áztattam a köveket egy órára, utána lemostam vízzel, úgy lejött szépen.


A növényeket 1-2 másodpercre híg, 20%-os Hpós vízbe lógattam, utána lemostam csap alatt őket. Anubiasok jól bírták, de a vékony levelű növények lekopaszodtak részben, viszont 2 hét mulva regenerálódtak és visszanőttek a leveleik.


Az akváriumot kiöntöttem, átmostam hypós szivaccsal, utána sima vízzel is jól. Aztán feltöltöttem friss csapvízzel, beleraktam a növényeket, köveket és kicsit hagytam úgy. De még éreztem a hypószagot benne.


Később leszívtam az egész vizet, aztán beleöntöttem állott vizet, amennyi volt félretéve, hát olyan 30 liter, egy hordóban. Ez pár napos állott víz volt.

A szűrőt is kimostam és raktam bele aktiv szenet, hogyha van benne méreganyag, azt kösse meg.


Néhány nap mulva visszadobáltam bele a halakat. Féltem, hogy a halaknak bajuk lesz, de egész jól bírták. Így egyenként raktam át őket és néztem, hogy mit szólnak hozzá.


Drasztikus, tudom.


Biztos lehet másképpen is, pl lekapcsolod a fényt, de úgy mindig fog benne maradni egy kicsi, ami utána fényre újra elkezd nőni. Szerintem az aktiv szén is segít kiszűrni a spórákat. Nem biztos, ezt csak gondolom. Viszont főleg a hypó az ami kinyírja őket.

2013. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!