Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg lehet a vitorlás halam?...

Beteg lehet a vitorlás halam? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Ma reggeltől a vitorlás (koi) halamból lóg valami. Olyan mintha kakálna, de sokkal vastagabb és a színe is más. Ha kaka az nem szokott eddig ott lógni. Már leestet egy darab, de új jön. Beteg lehet? Vagy mi ez? Egyébként éber, úszkál, nem látok rajta változást. Enni is eszik. Amúgy 180 literes az aksi, sok növény, rendes szűrés, heti 30%-os vízcsere meg minden ahogy kell. Nincs csak minimális algám. Úgy aggódom érte. Kb egy hónapja van meg és olyan szépen fejlődik, sokat nőtt.
2013. febr. 20. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én állatorvosnak tanulok, de ilyet még eddig nem láttam... Küldenél róla képet privibe, hogy megpróbáljak segíteni? Gondolom nem akarod orvoshoz vinni mert nagyon drága, meg nem is mindegyik foglalkozik vele. Írj, én segítek! :)
2013. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most pont leesett neki egy nagy darab, de látom sajnos jön még. Ha látszik teszek fel képet. Olyan, mintha kissé meg is lenne neki dagadva ott, de lehet, hogy már csak beképzelem.
2013. febr. 20. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen színű ami kijön belőle?
2013. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan barnás. Világos barna.
2013. febr. 20. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg belső vérzése lehet, de akkor sajnos 12 órán belül mindenképp elpusztul!
2013. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:
Mivel eteted? Bélgyulladás is lehet.
2013. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, a bélgyulladás is szóba jöhet! De nem kéne találgatnunk, ha küldenél egy képet róla! Így nagyon sok lehetőség van!
2013. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű képet csinálni, de talán látszik. A másik vitorlás halam kergeti, piszkálja őt. Egy darabig nem jött semmi belőle, de ismét elkezdődött. Ha belső vérzés mitől lehet? Vörös szúnyoglárvát, lemezes haltápoz, spirulina tablettát kapnak vegyesen. A tablettát a vitorlások imádják. Ettől lehet a baj?


[link]

2013. febr. 20. 14:12
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek megfertőzheti a többi halat is? Mit csináljak?
2013. febr. 20. 14:25
 10/10 Pendulum92 ***** válasza:

Vörös szúnyoglárvára szoktak érzékenyek lenni a halak. Spirulina tablettátol nem tudom lehet-e, de elvileg a vitorlások, sügérek lévén inkább állati dolgokat esznek.

Lehet hogy csak a tabletta miatt sok ürüléke van.

2013. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!