Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol tudok JBL cristalprofi i...

Hol tudok JBL cristalprofi i 100-as belső szűrőhöz különböző szűrő rekeszeket vásárolni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 11:59
1 2
 1/11 Pendulum92 ***** válasza:

Különbözőt nem tudsz, egy féle van, amivel lehet bővíteni :D


Amúgy általában ugyanott árulják a bővítéshez valót is. Arra figyelj, hogy úgy 30 akárhány centi magas lesz, biztos bele fog férni?

2013. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ki lehet cserélni a szűrő elemeket . Például : jbl phos ex ultra cpi , jbl bionitrat ex cpi , jbl micro mec cpi ezek mind más célt szolgálnak .
2013. febr. 20. 12:13
 3/11 YourDestiny ***** válasza:

Ezek szűrőanyagok. Az első kettő teljesen felesleges, ha megfelelő méretű akváriumba került a szűrő. A nitrát karbantartására ott a részleges vízcsere, teljesen ingyenes. Felesleges olyan nitrátmegkötő szűrőanyagra költeni, ami bizonyos időközönként cserés. Hogy regenerálható-e, nem tudom, mert sose volt még ilyesmim, és soha nem is vennék.

A Micromec egy biológiai szűrőanyag, méregdrágán. Több webshopban is tudsz venni. Viszont erősen túl van értékelve. Siporax Mini szintű, de utóbbi se nagyon éri meg a pénzét. Biológiai szűrőanyagnak vegyél bele egy kis Filterlith-et. Viszonlag olcsó, és jó. Mikroszkóp alatt is egész bejövős, nem lesz vele gond.

2013. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pendulum92 ***** válasza:

Ja, hogy neked szűrőanyag kéne. A kérdésedben szűrőrekeszt írtál.

Itt van egy alternatíva: [link] Egyik rekeszbe pont elég lenne.

Nem tudom hány rekeszből áll, de ha pl 3-ból, akkor én így raknám: ritka szivacs,sűrű szivacs,siporax


Vagy a YourDestiny által említett Filterlith.

2013. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
A sorrend jó, de szerintem minden kosáron van szívórés, ami a bio szempontjából már kevésbe élőnyös. Lehet, hogy ez meg van oldva, nem tudom. A rekeszek viszont jóval nagyobbak, mint a Serafil-nél, a 35 gramm Sipo véleményem szerint tuti kevéske bele. 9 száz forintért lehet venni egy fél liter Filterlith-et. Inkább maradjon :)
2013. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A szűrő 3 rekeszből áll. Én így gondoltam az elosztást . Alsó rekeszben a gyári szivacs szűrőt hagynám ,a középső rekeszbe tennék perlon vattát vagy kerámia gyűrűt , a legfelső rekeszbe pedig siropax minit . Szerinted így jó ?
2013. febr. 20. 15:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért nem jó a bio szempontjából ha minden kosáron van szívó rés ?
2013. febr. 20. 15:54
 8/11 YourDestiny ***** válasza:

Azért, mert ha nem védi szivacs, akkor eltömődnek a pórusai, és csökken a hatékonysága.


A kerámiagyűrű nem belső szűrőbe való. Alig férne bele valamennyi, ha kisebb helyet kell kihasználni, akkor nem jó választás, mert kis mennyiség viszonylag nagy helyet foglal. A perlonvattát totál elfelejteném. Belső szűrőben túl gyakran kéne cserélni, túl halam eltömődene, főleg, hogy közvetlenül kapná a szennyeződést. A középső és felső kosárba elég valamilyen bio (Siporax Mini vagy Filterlith vagy más) és egy vékony szivacslapot a réshez tenni, ami védi a biot. Persze akkor, ha tényleg nincs megoldva a bio védelme.

2013. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mivel mind a három rekeszhez van gyárilag szivacs ezért az alsóban megtartom az eredetit , a másik kettőnél meg kivágnám a szivacsok belsejét így megvan oldva a bio védelem és a kivágott rész helyére szórom a siporaxot vagy mást .
2013. febr. 20. 16:20
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
Ez is egy jó megoldás, csak ha valamikor a szivacs cserére szorul, venni kell.
2013. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!