Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 200 l akvariumom...

Van egy 200 l akvariumom halak meg nincsenek benne csak elo novenyek egy vizmelegito es egy Eheim 2224 kulso vizforgato es vilagitas 2db 30W-os 90 cm fenycso a kerdesem hogy hany orat mennyen a vilagitas es hogy a novenyeknek mikre van szukseguk?

Figyelt kérdés

2013. febr. 20. 12:58
1 2
 1/14 YourDestiny ***** válasza:

Fényre, tápra. De ez növényfüggő. Ilyen világítás alá nem tehetsz fényigényes, de még közepes fényigényű növényeket se nagyon, így elég lesz a 8 óra világítás. Az ilyen igénytelenebb növények egy része a tápozást sem igényli. Ami jó lehet így nagy hirtelen:


- cryptocoryne aponogetifolia

- anubias félék

- mohák

- microsorum pteropus

- esetleg vallisneria


Előző három biztosan meg van külön tápozás nélkül.

2013. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Es a reszleges vizcseret hogy ajanlod tegnap lett beallitva az akvarium teljesen kezdo vagyok :)
2013. febr. 20. 14:07
 3/14 YourDestiny ***** válasza:
200 liternél is kell a heti 30 százalék.
2013. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam azon hogy mi lenne ha erossebb fenycsoveket tennek be????Ha esetleg jo otletnek talalod akkor megirhatnad hogy kb mekkora lenne az idealis bocsi a tudatlansagomert most tanulom es koszonom a ram szant idot :)
2013. febr. 20. 19:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy átlagos vegyes halas-növényes akváriumba 0,5W/liter, míg direkt növényesbe 1W/liter, de arra neked nincs szükséged. ;)
2013. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 YourDestiny ***** válasza:
Mivel a hossz meghatározza a teljesítményt, a teljesítmény pedig jó esetben a fénycső fényerejét, nem tudsz bele erősebbet tenni. Persze 30 Wattos T8-ban is vannak eltérő fényerőt produkáló fénycsövek. A daylight és enyhén sárgás árnyalatú fénycsövek tudják a legtöbb lument (ez az érték minél több, annál nagyobb a fénycső egy adott területre vetített fényereje). Az enyhén kékes fényűek is egész jól világítanak. A növényes és aktínikus kék csövek gyengék fényerőben. Utóbbi gondolom nincs, előbbi meg bár alacsony fényerőre képes, a növényeknek mégis megfelel, ugyanis a növényeid számára megfelelő tartományban sugároznak leginkább. Az egyes úgymond színélénkítő fénycsövek középtájt helyezkednek el, ezek általában enyhén lilás fényűek.
2013. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ertem!!!!Es a halakkal kapcsolatban is lenne kerdesem megpedig en neon halra gondoltam erdekelne hogy mennyit lehetne beletenni es hogy jo valasztas e
2013. febr. 20. 21:11
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
Igen. Az, hogy mennyit, attól függ, milyen fajok lesznek még mellette, és mennyi. Személy szerint a vörös neonhalat ajánlanám, mert könnyebb társítani hőmérséklet szempontjából. A sima neonhal a kicsit hűvösebb vizet kedveli. De amúgy szerintem a vörös neon szebb is, de ez szubjektív. Élőben a sávja is irizálóbb kicsit. Legalább 10-12 halat vennék belőlük, úgy fog igazán érvényesülni a természetes viselkedésük. Ha sima neonhalas akvárium lesz, akkor 30 bőven mehet néhány aljzatlakóval.
2013. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen sima neonhalas akvariumot tervezek akkor kb 30 db es az ajzatlakokbol mennyit javasolnal es kb mikor telepithetem be oket varjak meg egy ket hetet mivel meg csak kicsit tobb mint egy napja uzemel az akvarium!!!
2013. febr. 21. 00:04
 10/14 YourDestiny ***** válasza:
3-4 hetet várj, aztán jöhet egy csapat hal, majd egy héttel később a másik. Néha szórj egy csipetnyi halkaját a vízbe, hogy gyorsabban elszaporodjanak a baktériumaid. Milyen aljzatlakó lesz? Páncélos? Lesz mellette algázó is? Ha jó biológiai szűrőanyag van a szűrőban, akkor egy olyan felállást el tudok képzelni, hogy 25 neon, 8 valamilyen páncélosból, és 2 algaevő, bár hozzáteszem, az ancistrus idősebb korára egyáltalán nem fogyasztja az algát, így vennék helyette inkább például néhány törpe szívóharcsát.
2013. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!