Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anubias akváriumba helyezés...

Anubias akváriumba helyezés előtti karanténozása?

Figyelt kérdés

Most készülök egy Anubias nana-t beszerezni már működő akváriumomba. Viszont nincs felesleges plusz akváriumom, amit karanténnak be tudnék indítani.

Mit javasoltok? Én arra gondoltam, hogy szépen megáztatom szénsavas ásványvízben, majd vödörbe teszem, és 1-2 hétig abban talán el lesz, karantén címszóval. Ez működhet?


Vagy inkább valamilyen gyorsfürdő, és mehet az akváriumba? Erre milyen szerek jók?



2013. febr. 20. 18:41
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
Szénsavas sáványvíz? Öhhöm... izé, egy 10 perces neomagnolos fürdő, vagy tedd fehérítős oldatba 1-2 percre. Jó leöblíted és kész.
2013. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
*ásványvíz :)
2013. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg élősködők vannak rajta, azok 3 nap alatt megdöglenek attól, ha csak sima vízbe rakod halak nélkül. Egy kis műanyag dobozt biztos találsz amibe be tudod tenni.
2013. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A szénsavas ásványvizet itt olvastam pár hete az oldalon, hogy jó megoldás. :)


A fehérítős oldat nem árt a növénynek? Milyen koncentrációt kell keverni belőle? A fehérítő alatt ugye hipót értesz? :)

2013. febr. 20. 18:53
 5/8 A kérdező kommentje:
hable: Szóval akkor simán csak beleteszem vízbe pár napra, és mehet az akváriumba? Ez idő alatt kell rajta vizet cserélni?
2013. febr. 20. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:

20%-os hypóba belógatod 2 másodpercre, aztán lemosod csap alatt, ettől nem fog megdögleni a növény, de ha vannak rajta kis csigák, azok igen.


Én egyébként nem szoktam hypózni sem karanténozni, csak lemosom csap alatt és bedobom akváriumba. Sikerült egyszer így behurcolnom planáriát, egyszer ecsetalgát, egyszer kékalgát. Mást még eddig nem :D


Valaki mesélte, hogy behurcolt betegséget, mert élősködők voltak rajta neki. Ezek viszont csak 2 napig tudnak élni ha nincs mellettük hal. Tehát azért érdemes 3 napig karanténozni.


Mindegy, hogy cseréled e a vizet vagy sem. Ha cseréled talán tisztább lesz a növénykéd.

2013. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Van, ami kidögölhet a hipótól, de az anubias nem fog. Strapabíró, tesztelve :)
2013. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm mindenkinek. :)
2013. febr. 21. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!