Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csigámnak vettem műnövényt....

Csigát keresek! kérdése:

A csigámnak vettem műnövényt. Nagyon műanyag szaga van. Nem lesz baja a csigámnak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 20:11
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
És mire megy a műnövényeddel? Amúgy nem ajánlatos a műnövényt akváriumba tenni. Van rá példa, hogy kioldódik belőle valami. A puhább levelű műnövényeket pedig információm szerint valamiféle savval, vagy savas oldattal puhítják. Egy élő növénynek legalább haszna is lett volna.
2013. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, h lesz baja, de mért nem élőt vettél?

Pl az "anubias" az majdnem annyira igénytelen, mint egy műnövény, kevés fény kell csak neki.

2013. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Műanyag iparban is dolgoztam.... Az a gáz, hogy azok a műanyagok amik szagokat bocsájtanak ki, Darálékból vannak. Általában a műanyagok hasonló szerkezetűek, így mint a fémeket is jól lehet ("ötvözni") keverni. Polietilén hozzáadásával lágyítani rugalmassá lehet tenni, Fs hozzáadásával pedig kemény szívós lesz. Mindegy is. Az a lényeg hogy a darálék műanyag, a festett táskától, a pe tasakig minden tartalmaz. Természetesen sok szennyező anyagot is. Port, vagy az extrudáló, vagy konfekcionáló gépekből véletlen lecseppenő olajat is. Minél többször van bedarálva, annál büdösebb. (és sötétbarna, fekete lesz a színe)
2013. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

demente válaszánál pontosabbat én se tudnék adni. apukám nekem is ilyesmit tanított amikor megkérdeztem miért olyan büdi 1-2 műanyag cucc. gondoltam leírom, de látom már megtették előttem :)


a lényeg, hogy ami büdi azt inkább ne rakd be :)

2013. febr. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!