Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényeket zavarja ha a...

Növényeket zavarja ha a nagyon kemény a víz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbbet zavarja. Akad amelyik jobban viseli, de az sem szereti.
2013. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos fajok igen, és lassabban fejlődnek, es kevésbé lesznek szépek, de ha csak nem 20 nk körüli vized van, nem probléma.
2013. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak azt kéne tudni mi az hogy kemény víz!
2013. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Idális általában olyan 10 NK és 6.5 ph, de minden növénynek meg van adva, hogy pontosan mit szeret (ha rákeresel egyenként a növényeidre).


A csapvíz legyen mondjuk 15-22 NK és ph 8 körül, mert a vízművek keményíti és lúgosítja a vizet általában.


A keménységet és a ph-t meg tudod mérni díszállat boltokban kapható tesztekkel.


Ha úgy látod, hogy túl kemény, akkor lehet beleönteni egy kis ioncserélt vizet (benzinkútban vagy tescóban tudsz venni, kb 200-300 Ft egy 5 literes flakon) ez ph 5.0 körül szokott lenni, ha belekevered a vízbe, az jobb a növényeknek, mert


a lágyabb, savasabb vízben a tápanyagokat jobban fel tudják venni.

2013. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hable egy 70 literes akváriumhoz mennyi ion cseréltet tegyek milyen arányban hogy már elég lágy lesz a víz? átlagban a csapi víz hány nk s ?
2013. febr. 20. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Átlagban Budapesten 15-22 NK közt szokott lenni, Salgótarjánban valakinél 4 NK, Szlovákiában meg 7NK.

Hát én nem tudom hol laksz.


Vegyél 350 Ft-ért egy neptun tesztet halas boltban és mérd meg, az a biztos.

2013. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam 21 NK a csapvíz, és 0 NK-s lágy vizet öntök hozzá felesben, akkor lesz 10-12 NK körül.


Vettem egy RO szűrőt, és azzal tudom gyártani a lágy vizet. De én használtan vettem olcsóbban. Ez itt elég drága: [link]


Így nem kell hazacipelnem a flakonokat. Nekem a tengeri akváriumhoz kellett, viszont jó hasznát veszem a többi akváriumhoz is.

2013. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!