Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szivárványos guppit lehet...

Szivárványos guppit lehet tartani 30l-ben?

Figyelt kérdés

Ha igen, hány db-ot lehetne? Szeretnék szaporulatot is, szóval a hím nőstény arány hogy alakulna?


Én egyébként úgy gondoltam, hogy ilyen lyukacsos plexivel (kis lyukak, hogy a víz átáramoljon rajta, de a guppik ne) kettéválasztanám az aksit, és mindkét végébe raknék egy szivacsszűrőt, a jó szűrés érdekében. Így tudnám szabályozni, hogy a szebb hímektől és nőstényektől legyenek utódok. Ez megoldható, vagy ehhez már nagyobb akvárium kellene?


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. febr. 21. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez maximum szaporítónak jó, a plexis elképzeléseddel, hogy az egyik oldalon egyik oldalon egy nőstény, majd a másikon a kicsik, aztán a szülő kimegy, a kicsiket nevelheted benne.

De azért olyat ne találj már ki, hogy kifejlett egyedeknek megfelezed azt a 30 litert...

Endler guppiból mehetne bele 3-4 db, maximum.

2013. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát ehhez sokkal nagyobb kéne, amit akarsz. Kb. egy 100 literesből kivitelezhető amit akarsz.
2013. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem találtam ki, csak nincs tapasztalatom ilyen téren. Megmondom őszintén, még nem szaporítottam halakat, és most szeretnék megpróbálkozni a guppikkal, mert velük könnyebben lesz sikerélménye az embernek. Sejtettem, hogy ez a 30l kevés lesz, de gondoltam megkérdezem. Akkor hogy lehetne szerinted ezt elképzelni, hogy a szülőket ki lehessen külön válogatni? Ehhez több akvárium kell? Vagy hogy?

Még nagyon a tapogatózás fázisában vagyok.

2013. febr. 21. 18:03
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a 30l-es ötlet ezzel ugrott. Azt fontosnak érzem még megemlíteni, hogy nem eladásra akarom őket szaporítani, hanem próbálkozni, a szép hímek és nőstények szaporulatából meglátni, hogy lesznek-e szép utódok. Szóval mindenképp valahogy szabályozni akarom, hogy ne folyamatos legyen a szaporodás.

Szerintetek hogy lehetne ezt akkor megoldani?

2013. febr. 21. 18:45
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:

Két külön akváriumban lehetséges. Jó korán válaszd szét a nőstényeket és hímeket, mert elég korán ivarérettek lesznek.


Ha nem akarod eladni őket, hanem mindet megtartod, elég hamar be kell ruháznod új akváriumokra.


Én aztmondom, hogy először böngéssz át jó sok könyvet és e-book-ot, mielőtt belekezdesz akár a sima haltartásba.

2013. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:

Leírom a saját véleményemet is.

Én a guppik agyontenyésztését nem szívesen folytatnám. Ugye ahhoz, hogy fennmaradjon egy színváltozat, elég közeli rokonokat kell párosítani, ami egy idő után a színváltozat genetikai sokféleségének leromlását eredményezi: ez a beltenyészet. Gyengébb immunrendszer, görbe gerinc, stb.

Nekem mindegy, hogy neon blue vagy ananász, vagy akármilyen guppim van, ha az a hal láthatóan szenved a túltenyésztéstől. Inkább nevelnék jó genetikai állományú, kevert színű halakat, mert szerintem ők is gyönyörűek.

2013. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értelek. Természetesen nem akarok én se itthonra sok akváriumot, és ezért szeretném valahogy korlátozni a szaporulatok számát. Pl van egy szép hímem, akkor mellérakok egy nőstényt, és meglátom, milyenek lesznek a kicsik. Én erre gondoltam. Értem ezt úgy, hogy fél-egy évente szaporítanék egy hímet egy nősténnyel, nem többször.

Nem agyontenyésztett, szép, de nagyon érzékeny guppikat szeretnék, csak mégis megpróbálkozni a szaporítással, és ilyen mód valamilyen szintű szelektálással (még ha ronda is ez a szó, és nem szeretem használni)


Egyébként van már akvarisztikai tapasztalatom (persze nem hatalmas), egy 25l-es garnélás akvárium 2 Amano-val és 25db-on tartott Red Cherry egyedszámmal 2 éve működik jól itthon.

Csak gondoltam legyen a garnélákon kívül hal is a szobámban. És a guppik tetszenek, szép halak.

2013. febr. 22. 14:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a nőstényeket nem lehet szabályozni, mert a hímek spermáját elraktározzák, így újabb párosodás nélkül is szaporodnak.
2013. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pendulum92 ***** válasza:
Hát, ha így akarod csinálni, tényleg kéne kettő, mondjuk 54 literes akvárium, és a hímeket és nőstényeket külön kéne tartani.
2013. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Még alaposan átgondolom ezt a dolgot, osztok-szorzok, é meglátom, mi lesz.

2013. febr. 22. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!