Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van akkor, ha a 72 literes...

Mi van akkor, ha a 72 literes akváriumban naponta cserélek 10 liter vizet?

Figyelt kérdés

2 hónapos az aki, elvileg minden technika jó, sok növény, algaevők is vannak, nincs túltelepítés. Viszont megjelent a fekete ecsetalga.

Igyekszek rájönni az okára, de a rendszeres vízcserét javasolják mindenhol. Alapesetben minden héten csinálok egy 50%-os vízcserét, de segíthet, ha e mellett, naponta cserélek 10 liter vizet?


2013. febr. 21. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad annyira megbolygatni az akit! Heti 30%ot kell cserélni! De szerintem inkább 2 naponta cseréld azt a 10 litert szigorúan állott vízzel.
2013. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pendulum92 ***** válasza:

A heti 50% sok, 30% elég.


Az ecsetalgákat nem ismerem személy szerint, de általánosságban az algásodáról elmondható, hogy a túl sok fölös tápanyag segíti őket. Ergo a rossz szűrés okolható. Lehet még ok a túl kevés(barna alga)/túl sok(zöld alga).


Megkérdezem, mert úgy is megkérdeznék az utánam következő válaszolók is:

pontos szűrés(szűrőtípus)

milyen algaevők

mennyi és milyen hal


A napi 10 liter vízcsere szerintem nem szünteti meg az alapokot.

2013. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pendulum92 ***** válasza:
"Lehet még ok a túl kevés - (barna alga)/túl sok *FÉNY*(zöld alga). "
2013. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nettó 60 liter víz, tetratec ex700 szűrő (1 rekesz szivacs+kerámiagyűrű, 2 rekesz substrat pro, 1 rekesz substrat+purigen+perlon)

48 watt világítás napi 6 órában (6500k daylight fénycső)

5 db törpe szívóharcsa, 5 db amano garnéla

És sok növény, akiknek napi 2-2-2 ml micro, macro, easy carbo megy.

Co2 nincs.

2013. febr. 21. 19:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Min jelennek meg az algák?Csak nem az anobiusokon?Nekem addig voltak jelen hasonló körülmények között, amíg volt anubbias nanám.Tehát arra jutottam,hogy kemény levelű növény nem kell.
2013. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ecsetalga egy olyan hülye dög, hogy még néha ok nélkül is nőni kezd. Én azt gondolom ha lekapcsolod a fényt, valamelyest visszahúzódik, de csak addig amíg fel nem kapcsolod újra :)
2013. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A heti 100% vízcsere kicsit sok, inkább két részletben legyen hetente 50-60%.

Ha nincs palackos co2, jó lenne kicsit csökkenteni a fényerőn, mondjuk 36 wattra.

Lehet, hogy a táp is sok.

Sajnos ilyen esetben már nem könnyű segíteni, mert ilyenkor minden úgy megy, hogy kitapasztalod. Mindig egy dolgon változtass, és maradjon úgy 2 hétig. Ha nem segített, akkor valami máson, aztán újra 2 hét. Próbálj meg az összhangra törekedni, minden legyen egyensúlyban.

2013. febr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatnál aktív szenet tenni a szűrőbe.

Nem biztos hogy javít a dolgon, de lehet.



Nekem a CO2 túladagolás nem jött be ecsetalga ellen, mert ha sok CO2-t nyomok bele, akkor a halak elkezdenek pipálni és azt nem tehetem meg velük, hogy megfullasztom mindet. A nagy akváriumban, amiben CO-ztam rohadt sok ecsetalga nőtt és végül mérgemben lehipóztam a növényeket 20%-os hypóval. A akváriumot és a köveket pedig tömény hípóval. Aztán aktiv szenet raktam a szűrőbe 2 hétre, hogy a maradék vegyszert semlegesítse, illetve ha maradt még benne ecsetalga spóra, akkor azt is.


Egy kisebb akváriumban is volt ecsetalgám, abba még a nagyból raktam át növényt, és ott nem burjánzott, mert nem volt fény, csak anubiasok voltak, hát azok megvoltak fény nélkül is.


Harmadik kis akváriumba meg amin volt lámpa, oda is tettem ecsetalgás növényt, de annál ritkán cseréltem a vizet, csak csigák voltak benne, pl a zebracsiga, ami eszi az ecsetalgát, de más kaját nem is adtam neki. Namost azért nem fogyasztotta el mindet. Viszont később megjelent benne egy szép zöld Rhizoclonium haj alga, amit nem dobtam ki, csak leraktam akvárium szélére oldalra, mert tetszett a színe és a sarokban növesztettem. Ez nem terjedt át semmire, de elég gyorsan nőtt és elszívta az ecsetalga elöl a tápot gondolom, mert az ecset teljesen elfogyott a növények leveleiről. Ez egy érdekes jelenség volt számomra :) Ilyen volt a haj alga a sarokban, szép nagy lett. [link]

2013. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Volt benne egy spilky csiga is, bár az szerintem nem eszi az ecsetet. A fene sem tudja. A zebra biztos eszi.
2013. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És mielőtt ez a haj alga elkezdett volna nőni benne, előtte a cripto leveleinek a végei tele voltak kis pamacs ecsetalgákkal.
2013. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!