Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere előtt kell várni a...

Vízcsere előtt kell várni a vízzel?

Figyelt kérdés
És ha igen mennyi időt?

2013. febr. 21. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Én még sosem vártam vele.-évek óta vannak halaim.
2013. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Egy napig kell állni hagyni a vizet!
2013. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Én pont most töltöttem meg 3 vödröt vízzel, és beraktam őket az étkezőben az asztal alá...szombaton reggel fogok vizet cserélni, de minimum 24 órát mindig hagyom állni.
2013. febr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
65%

Minimum 12 órát, de én 24 szoktam várni. Ha valami sietős, vagy néha elkések előző nap a vödrökkel, akkor is meg szoktam várni a 16 órát.


Ha te eddig nem tetted, és csapvizetek van, akkor biológiai szűrésed sose volt, és a halaid állandó ammóniamérgezésben éltek. Ismét egy "informálódott" halas. Gondolom a szűrőt is csapvíz alatt mostad, miért is tetted volna másképp.


Amúgy ha használsz antiklórt, akkor 1-2 órát elég várni. Elvileg 20 perc alatt megköti a klórt, de senkinek nem fáj, ha vársz még egy kicsit.

2013. febr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Kell varni, 1 napot illik. KImenjen a klor es ne legyen tul nagy a homerseklet kulonbseg.
2013. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még nincsen akváriumom, csak most szeretnék a közeljövőben vásárolni egyet.
2013. febr. 22. 06:26
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Jah, kérdező, bocsesz, tegnap este vakoskodtam kicsit. Azt hittem, hogy az első válasz is a tiéd :)
2013. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Azért kell csak várni, mert a klór megmarhatja a kopoltyújukat és begyulladhat tőle. A tóban nem találkoznak klórral. Nem erre lettek kifejlesztve. A csapvíz meg benne van zárt csőrendszerben azért nem tud kipárologni belőle a klór, csak akkor ha kiöntöd egy vödörbe.
2013. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
YourDestiny nincs semmi gond! :) Hable neked is kössz!
2013. febr. 23. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!