Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zsákos harcsa 3 aranyhal...

Zsákos harcsa 3 aranyhal mellé, meg fognak férni egymással?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy zsákos harcsát, kb 5 centi lehet. A 3 aranyhal közül egyik ~20-25 cm, a másik 2 még kicsi, olyan 5 cm körüli lehet, úszó nélkül. Kb 100 liter vízben vannak.

Sajnos csak itthon tudtam meg, hogy ragadozó hal, méregtüskékkel és előszeretettel aprítja az állományt. Mennyire kell tartanom ettől? A halaim már több évesek, nem szerteném ha egy ilyen gyilkológép intézné el őket... :)



2013. febr. 22. 10:26
1 2
 1/14 YourDestiny ***** válasza:
300 literbe való hal. Ajd túl rajta, és kézzel ne fogd meg.
2013. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt még eladni is nehéz lesz. Tudodkinek kéne, hogy megöljön.

[link]

2013. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
igen meg ne fogd , és adj túl rajta az a biztos !
2013. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
0%
Most olvasom, halálos lehet? Olyan gyorsan húznám le a wcn, ahogy jött.
2013. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem húznám le ha egészséges, nem kínoznám, csak túl adnék róla ő is megérdemli az életet, nem tehet róla hogy ilyen adottságai vannak :D
2013. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Platypus ***** válasza:

Ilyet, hogy lehúzni a WC-n, még viccből se írunk le. Épp elegen vannak olyan barmok, akik élő halakat húznak le a WC-n. Megölni egy dolog, de ne már a létező legbarbárabb módon tegyük, ha lehetséges.


Ötletem nekem sincs, mit lehetne vele kezdeni. Épeszű embernek nem kell ilyen hal. Nem is különösebben szép, még kevésbé egyedi(a békaharcsa tök hasonló), hatalmas igényei vannak és hát veszélyes a szentem. Akinek meg az a mániája, hogy veszélyes dögöket tartson, az már rég bevásárolt magának az 500 Ft-os halakból.

2013. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdésre válaszolva: Nem fognak megférni, mert az aranyhal hideg, a zsákos harcsácska meg a melegebb vizet szereti. A 100 liter amúgy is kicsi már így nekik. Talán amúgy nem támadná le az aranyhalakat.
2013. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
Ha 100 liter vízről van szó, az nagyobb, mint 100 literes akvárium. Kb. 150. Az aranyhalnak ez még jó is lehet, ha megoldott a hűvös víz.
2013. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
0%
Platypus: Minden megölési módhoz valahogy meg kellene fogni, úgyhogy én nem kockáztatnám az életem egy hal miatt. Gyors bedobni a wcbe, lehúzni. Vagy a hóba, akármi, de én meg nem fognám.
2013. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Cerberosz ***** válasza:
100%
Biztos hogy zsákos harcsa? Könnyen lehet keverni a békaharcsával, a különbség a hátúszója, ha hosszú a hátúszója akkor béka harcsa. Az akváriumod kicsi neki és igen meleg víz kell neki. A baj hogy nagyon gyorsan nő, aranyhalak nélkül is kicsi lesz neki, a 2 kisebbet pár hét múlva elnyeli. Ha megnő pedig az egész feje szinte egy száj lesz. Növényeket kiforgatja ha megindul és nagyon aktív és érdeklődő hal. Szerintem nagyon érdekes, egyáltalán nem csúnya. Ha még ilyen kicsi a mérge még nem veszélyes, fájni fáj de bajod nem lesz. Az hogy halálos az nagyon ritkán fordul elő és csak nagy felnőtt egyedeknél, de ott is ritka. Eladni nem fogod tudni mert mindenkiben az él hogy egy szörnyeteg mindent megeszik(ez igaz, csak nagy akiba nagy halak emellett lehet tartani) és még halálos is(ez nem igaz) ezt itt a válaszokból is látható. Ha meg véletlenül megszúrna, rögtön forró víz alá tedd a sebet. De nem kell túlspilázni... Vidd vissza a boltba, talán beveszik.
2013. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!