Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mini aranyhal. Lehetséges?

Mini aranyhal. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Ez most komoly?vagy átverés?

benésztem az egyik akvarisztika üzletbe,és nagyon picike aranyhalakat láttam,azt mondták mini aranyhal és hogy nem nő nagyobra 10 centinél.Egyszer nekem is volt egy kicsi aranyhalam még régebben majdnem kétévig élt és picike is maradt.Én szerintem visszafejlődött volt.Vagy mégsem?



2013. febr. 23. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, átvertek. Az aranyhal is pár millis ikrából kel ki, még jó, hogy tudnak belőle kicsit mutatni.

Minden aranyhal 20-30 centire nőne, ha tudna. A te aranyhaladnak is 20 évig kellett volna élnie, nem majdnem kettőig. A kis helytől, rossz szűréstől (200 literben tarthatóak, külső-belső szűrővel és minimum 2-3 db, mert szociálisak), folyamatos ammóniamérgezéstől maradnak fejletlenek, és pusztulnak el ennyire hamar. Emberre vetítve olyan 8 évesen, ami valljuk be, nem egy szép kor a halálra.

2013. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bazseee_ ***** válasza:
0%
igen lehetséges ha kicsi szűk helyen nevelik akkor nem fog nőni egy centit sem , hogyan is hívják ez bonszájn nevelés vagy mi ? :D
2013. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is megpróbáltak rászedni téged. Jobb esetben bébi aranyhalakat láttál, rosszabb esetben a vacak vízminőségtől elsatnyultakat. Úgy lehet megkülönböztetni őket, hogy az utóbbinak a testéhez képest aránytalanul nagy szemei és úszói vannak. Képen: [link]
2013. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen szerintem sem lehetséges,és ami még rosszabb hogy az ellőttem lévő vevőt rászedtték egy ilyen "mini aranyhalra"
2013. febr. 23. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!