Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a cső jó növényes akváriumh...

Surtessphoto kérdése:

Ez a cső jó növényes akváriumhoz? 10000K-es van most, bealgásodott tőle minden, ez jobb választás?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 24. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mennyit világítasz ? aksid mekkora szűrésed milyen ?
2013. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium, mennyi növény, milyen szűrés, milyen tápozás? ja, és milyen élőlények?
2013. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Darkkingdom ***** válasza:
17%
Ezt a kérdés sorozatot még vagy 5-en tegyétek fel...! Nem elég ha egy kérdezi meg ugyanazt! -.-
2013. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, a linkelt cső jobb!
2013. febr. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Semmit sem változtattam csak a fényeket!!!!

125L aksi,2x39w T5, Fluval305 külső szűrő (1000l/óra) Tápozás:easy carbo, profito


régebben 2x18w daylight volt,semmi algám nem volt....

2013. febr. 25. 07:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért nem volt algád, mert kevesebb volt a fényed. Lehet, hogy az pont jó volt. Most meg esetleg túl nagy fényt csináltál. Meg a 6500K daylight jobb a növényekhez, mint a 10000K
2013. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy 10 ezer Kelvin, hanem az, hogy milyen fénycső. Mellesleg gyanítom, hogy nem a fénycső miatt algásodsz. Nekem a sügeres felett egy 20 ezer Kelvines aktínikus kék cső van, mégsincs alga. Vagy túl erős a fény, vagy túl sokat világítasz, vagy a leggyakoribb probléma áll fenn: gyenge a szűrés, így bőven tudnak ammóniát zabálni az algák. Szóval ne a fénycsövet tessék hibáztatni, a valódi okot kell megkeresni.
2013. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2x39w nem hiszem h túl sok 125 literre.Napi 8 óra volt,most azzal próbálkoztam,hogy csak 1x39w ment,hát ugyanúgy 1 hét alatt lealgásodik az üveg....

Szűrés 1000l/óra nem hiszem,hogy kevés,akkor a régi fény mellett is kevés lett volna....csak a fény változott,ergo valószínű,hogy nem a szűrés....

szűrőanyagok:siporax,substrat pro,purigen

2013. febr. 25. 17:48
 9/12 YourDestiny ***** válasza:

Szűrés terén sosem a liter per óta számított elsősorban. De ha külső, akkor ilyen szűrőanyagokkal nincs gond-e téren. A fény lesz a ludas. Mennyi gyorsan növő növényed van? Mert ugye az se mindegy.


Elmondom, hogy egy hét alatt ne szűrj le következtetést. Az akvárium is egy összetett rendszer, neki is idő kell, ha változások vannak körülötte. Persze az alga és kevesebb fény terén ez az állítás nem lenne helytálló, így ha én magam nem tapasztaltam volna, nem írnám most azt, amit írni fogok. Szóval... mikor elkészült a sügeresemre a tetővilágítás, akkor 25 Wattról ugrottam 60-ra. Csodálkoztam is, hogy hetek múlva sincs alga a hirtelen változás ellenére. Majd egy-két hónap elteltével elkezdett zöldülni a kvarchomokom. Levettem a világítást egy, majd két órával. Egy hétig teszteltem, semmi. Aztán bár nem láttam logikáját, gondoltam kap még időt. 3 hét elteltével a dolog meg is hozta a gyümölcsét, a homok a hét végi vícserére is fehér maradt. Mi ebből a tanulság? Ne egy hétig teszteld a 39 Wattot, hanem várj még legalább 2 hetet. Ha utána is ugyanúgy elalgásodik az üveg, akkor vonhatsz le olyan végleges következtetést, hogy ez bizony nem jött be.

2013. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
Amúgy a heti vízcserék rendben vannak?
2013. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!