Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban 15w-os lámpa...

Az akváriumomban 15w-os lámpa van. Az akváriumom pedig 54l. Nagyon nagy baj?

Figyelt kérdés
Ismerősömtől vettem az akváriumot, és nem néztem meg hány w-os lámpa van benne, csak most, kb. 2 hónappal később. Nagy baj? Mennyibe kerül egy új? Mert nincs olyan sok pénzem rá, és még új dolgokat is kéne venni az akváriumba. Ami növény volt/van benne az bírja, csak az egyiknek letörtem a levelét és azóta nem teljesen zöld. De a többi az jó. Muszály kicserélni?
2013. febr. 25. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudod mire kicserélni, ez nem olyan egyszerű.

Mindegyik fénycső, amelyik 45 cm hosszú, és jó a gyári tetőbe, az 15 wattos.

Nincs kivétel, a hosszuk meghatározza a teljesítményüket.

Ha nagyobb fényerőt akarsz, akkor valahogy bele kell barkácsolni még egy fénycsövet, foglalatostól, előtéttel, mindennel együtt, ami működteti.

Ahogy mondtam, nem egyszerű.


Hogy mennyire baj, hát végül is nem tragédia.

Árnyéktűrő növények megélnek alatta, olyanokat kell összeválogatni.

2013. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. febr. 25. 21:04
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
A hossz meghatározza a teljesítmény, így gyári tetőbe csak úgy tudsz sokkal nagyobb fényt csinálni, hogy megbontod, és beleműtesz mégegy fénycsövet egy előtéttel. Gondolom a gyári daylight fénycső, annak meg egész jó a fényereje. Egy megoldás viszont van, amivel lehet növelni a fényerőt, latható különbség lesz. Sőt, ajánlott is. Menj el a papirosba, és vegyél tükörfényű öntapadós fóliát (vagy tapétát, ahogy tetszik). Na, azzal fényterelőzd ki a tetőt. Visszaveri a fényt. Jelenleg a fénycsőnek csak egy része világítja meg az akváriumot, rengeteget fényt elnyel a tető matt felülete.
2013. febr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem van rajta olyan fényvisszaverő alapból :D
2013. febr. 26. 06:48
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Akkor az ismerősöd működte bele, és jól tette. Gyárilag nincs ilyesmi a tetőben.
2013. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!