Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Arra gondoltam, hogy veszek...

Arra gondoltam, hogy veszek pár halat, meg akváriumot. Imádom őket nézni. Megnyugtat. Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyit kellene beruházni?

Egy kis akvárium, szürő, lámpa, stb...


Mennyi lenne cakk pakk?


És milyen gyakran igényel az akvárium teljes takarítást?


Köszi!


24/L



2013. febr. 26. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak akváriumok:

[link]


Pl egy 85-100 literesbe többféle halat lehet tenni, ha végignézed a halak igényeit, hogy melyiknek mekkora akvárium kell, akkor látni fogod te magad is: [link]


Kisebb akváriumba 40-60 liter csak guppit

[link]

vagy 1db bettát

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aRhUj..

vagy kisebb halakat érdemes tenni:

[link]

endler guppi, Boraras Urophthalmoides, Smaragd törpe razbóra, Amanda lazac, Normani


Ha csak 30 literes körüli

[link]

abba meg inkább csak garnélák férnek el:

[link]

Garnélákat lehet tartani fűtő nélkül is, ők bírják a 22 fokot is, nem fognak megfázni.


És ugye minél nagyobb az akvárium, annál többe kerül, meg annál nagyobb szűrő kell hozzá, Pl egy 40 literest még elvisz egy Aquael fan1-es,

[link]

egy 50 literest Fan2,

[link]

egy 70-80 literest Fan3

[link]


De ezeken kívül létezik még kismillió szűrő.

Az eheim szűrők is jók.


70 liter fölött, nagy akváriumba már külső szűrőt is érdemes tenni, azok meg elég drágák.


Kis akváriumba is lehet külső szűrőt tenni ha te nem akarod belső szűrővel csúfítani az akváriumot, akkor pl egy 50-70 litereshez jó, önmagában, ez: [link]

Illetve, ha van egy 100 literesed, ahhoz is használható, de akkor már érdemes mellé tenni egy kisebb belső szűrőt is, hogy jobban forogjon a víz. Viszont egy ilyennel jobb szűrésed lesz, mint a belső szűrőkkel. Stabilabb lesz a víz. Ezt meg ugye el tudod rejteni az akvárium alatt a szekrényben, vagy mögötte, vagy mellett, bárhol, tehát nem fog látszani, csak 2 cső, ami bemegy az akváriumodba.


Ha növényt is teszel bele, nyilván fogsz tenni, akkor pl az alacsony fényigényűeknek, mint az anubias, gömbmoha, kisebb akváriumokra jó ez:

[link]


Nagyobb akvira pl a növények fölé közvetlenül, ha fényigényes növény is van benne, pl ez:

[link]


Vagy ha több fény kell, illetve még nagyobb akvi, mondjuk 100 literesre már inkább ezt érdemes tenni (lehet 70 literesre is, csak akkor fényigényes növényeket kell alápakolni, nehogy algásodjon a sok fénytől).

[link]


Az akváriumokban általában 30% vizet szoktak cserélni hetente egyszer. Kell egy lesszívócső, [link]

ezzel tudod a halkakát porszívózni az aljáról.


Nagytakarítást meg akkor csinálnak, ha már nagyon retek az egész, ezt lehet évente, félévente, attól függ mekkora akvárium, mennyi hal van benne és mennyire jó vagy rossz a szűrés.


Érdemes apró talajt venni, 1-3 mm szemcsenagyságú fekete bazaltot, amit csővel le tudsz szívni ha nagyon koszos.

Azzal könnyű dolgos lesz, és át tudod mosni vödörbe, majd visszatenni, ha nagyon takarítani akarsz. De ezt tényleg ritkán kell.


Az üveget belülről meg egy mosogatószivacsal bármikor letörölheted, amikor tetszik, vagy vannak erre specializálódott jó kis algaevő halak, mint pl a törpeszívóharcsa, vagy csigák, mint zebracsiga, akik nyalják belülről az üveget. Ők ügyesek, jól takarítanak helyettünk :)


Kell venned néhány vödröt is, amivel vizet tudsz cserélni. 100Ft-os boltban olcsók a vödrök.

Én úgy szoktam, hogy előző nap félreteszek állni vizet a vödörben, hogy kipárologjon belőle a klór, és másnap meg beöntöm nekik (a friss klóros víztől ugyanis a halak kopoltyúja begyulladhat).


Hja, ő azt is nézd meg, hogy kb mennyi a hőmérséklet igénye. Pl trópusi halaknak jó a 24-26 fok. Ha nektek a lakásban nincs annyi, akkor vegyél egy automata fűtőt is.

Ahány literes az akvárium, nagyjából annyi wattosat. pl 50 literbe 50W, vagy 100 literbe 100W fűtő kell.

2013. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben azt csinálnám, hogy bemmennék egy díszhal boltba előszőr, és megnézném, hogy melyik hal tetszik, mert gondolom olyan halat nem akarsz tartani, amit csak képről láttál, és kiderül, hogy élőben nem is szimpi neked.


És mondjuk felírod a halak neveit, vagy megjegyzed, utána otthon rákeresel a nevükre, mellé írod, hogy díszhal info és akkor meg fogod találni, hogy melyiknek mekkora akváriumra van szüksége.


Mert ha csak úgy beleraksz mindenféle halat össze-vissza, abból nagy halálok lehetnek. Egyrészt sok hal nem viseli el egymást, bánthatják egymást, meg ugye van amelyik a boltban még kis aranyos, de otthon megnő nagyra, és nem fog elférni. Aztán kínlódhatsz vele, hogy eladd, ha utólag derül ki, hogy kicsi neki a hely.


A boltosokra pedig nem érdemes hallgatni, mert ők csak eladni akarják a halakat, őket nem érdekli, ha nálad megdöglenek. Ő annak örül, mert akkor megint mész hozzá vissza vásárolni új halat. Tehát ezeket is vedd figyelembe.

2013. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Én októberben úgy indultam -a 4 éves unokaöcsém kérésére, aki szeretett volna garnélákat tartani- hogy megveszem ezt a szettet: [link]

Ahhoz képest most kb 150 ezernél tartok, van egy csodálatos növényes akváriumom (70 literes) nagyon jó technikával.

Mennyit szánnál rá? 30-40 ezerből már ki lehet hozni valami klasszat, de ne ilyen előre összerakott szetteket nézz.

És ahogy Hable is írta, van konkrét fajta, ami nagyon tetszik?

2013. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először egyáltalán azt kellene eldöntened, hogy be tudod-e vállalni, mert egy szép akvárium nem ám csak a nézegetésből áll, rengeteg munka van vele :)

www.akvarista.hu - ha beregisztrálsz, találsz 5 ingyen letölthető e-bookot. Ezeket a kezdeti lépésekkel kezdve át kellene nézned, lesz egy kis rálátásod a dologra. Ha még mindig érdekel a hobbi, akkor lehet alaposabban felkészülni, ez heteket fog igénybe venni.


Egy 30 literes bettás akvárium mindennel együtt megvan 20-25 ezer forintból körülbelül. Egy 50-60 literes szettre már 35-40 ezer forint számolható, durván. Hatalmas eltérések vannak minőségben, berendezésben, így árban is.


Az akvárium nagyon ritkán igényel teljes takarítást, de részleges vízcserét és aljzatporszívózást hetente. Ez, ha gyakorlott vagy, kb. 10 perc elfoglaltság.

2013. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 YourDestiny ***** válasza:

Hable-t annyival egészíteném/javítanám, hogy teljes takarítást nem csinálunk, ha nem muszáj. A takarítást a heti vízcsere és aljzatporszívózás teszi ki. Ha ennek ellenére is elkoszolódik az akvárium, ott alapvető hibák vannak, amin változtatni kell.


A szűréshez szólnék még hozzá, 40 literhez a FAN2 is határeset, nemhogy a FAN1. Túl kis szűrőfelületű szűrő, mellőzném őket. A Tetra, Eheim, JBL táján nézelődj szűrő ügyben.

2013. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
51%

Ja igen, lemaradt a kötelező olvasnivaló az alapokról. Ha e kettő e-könyvön átfutsz, nyugodtan belevághatsz. De mindenképp olvasd el, hogy ne ugorj alapvető hibába!


[link]


[link]

2013. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, egyetértek az előttem szólókkal. Egy akvárium nagyon szép, egy kis ékkő tud lenni a lakásban. Viszont nincs rózsa tövis nélkül. Egyik dolog, hogy mélyen a zsebedbe kell nyúlni, még akkor is, ha több dolgot házilag csinálsz meg. Másik, hogy állandó munkát, törődést igényel. Gondoldd át, lesz-e kedved, időd ezekre. Legelső lépés, hogy utánanézel minden dolognak, elkerülve a korai halpusztulásokat, ami elveheti a kedved az egésztől.
2013. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És azért ez is olyan hobbi, hogy folyamatosan költ rá az ember. Én épp most rendeltem 6 féle víztesztet, mert valami nem stimmel a vízminőséggel...hopp, 14 ezer forint :S
2013. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, kicsi akváriumot ne vegyél (24 liter) nagyon macerás érzékeny a víz, nehéz halat választani bele. és pl ha szettben veszed drága a nagyobbakhoz képest [link]


54liter: [link]


Azért ezt a két akváriumot linkeltem be mert úgyis ezek közül lesz valamelyik árban jók és sok boltban tartják őket.


Rövid történet "Aquael 60 Classic" a 16 éves lányom kapott egyet karácsonyra 17800 ft (nálunk ennyibe kerül most is) elsőre nem pénz érte, osztálytársai is utánozták sokan vettek ugyanilyet. Tapasztalat: tömeges halhullás,koszos víz, sorvadó növények. Nálunk szerencsére ilyen nem volt

változtattam egy pár dolgon.

1. új fénycső a gyári semmit se ér + 3600 ft

2. Fan1 szűrő én vettem még egy fan1-et bele némi átalakítás van egy terelő lemez a szűrőben alulról pár darab furat és bele siporax mini már nem tudom menyi volt talán 1200 ft így két szűrővel nincs gond. Egy szivacsos szűrővel teljesen esélytelen. (persze lehet egy komoly bio szűrő is)


összegzés:17800+4500(szűrő)+3600(sylvania grolux cső *)+1200(siporax mini)összesen: 27100 (* a gyári cső is világit pár hónapot)


Halakat a vízkeménységhez választottunk nálunk brutál 24nk (500 ft egy vízkeménység teszt a díszhalinfón írják melyik halnak mi az ajánlott keménység, desztillált vízzel lehet lágyítani.


Ez az én tapasztalatom ezzel a konkrét szettel, azért írtam le hogy nem úgy van hogy tuti jó lesz minden csalogató az ár, de nem működik csak módosításokkal de így is csak 27100 ft ha mindezt ami benne van külön válogatom össze 50-60 ezer tuti lenne.


Az utánam íróknak "27100" ft 54 liter és jól működik, minden előttem íróval egyet értek.


A 6 éves lányom kapott egy 30 liter nanot úgy kivágtam mint macskát..... nem kínlódok vele az nem halandónak való kapott helyette biciklit, a betta ment a 200 literesbe.

2013. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
56%
Joci, az nem 24 liter, hanem 24/lány :)
2013. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!