Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért poshadt átláthatatlan,...

Miért poshadt átláthatatlan, sötét az aranyhalaknak a vize?

Figyelt kérdés
35 literes akváriumban vannak, és hetente tisztítom a szűrőt, és ha kimostam utána a szivacsba cseppentek 10 cseppet a paraziták és penészgombák okozta fertőzések kezelése elleni cseppből és 10-et az általános fertőtlenítőszerből, az akvárium káros csíraszámának csökkentésére! Cseréljem ki a vizet teljesen, vagy mi lenne a megoldás?

2013. febr. 28. 16:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
Ez direkt trollkodás?
2013. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem, akkor ajándékozd el a halad! Aranyhalnak minimum 100 l kell, és nem jó egyedül tartani, így meg inkább több! Pedig lövésem nincs az akvarisztikához, sosem volt halam, de egyszer majd szeretnék, és jól is szeretném csinálni - ennyi infot igazán összeszedhetnél, mielőtt bármilyen állatot is veszel.
2013. febr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Platypus ***** válasza:
90%

Nagyon remélem, hogy a kérdező troll, de azért ezen az oldalon szép számmal vannak ilyen jellegű kérdések, amikről kiderül, hogy mégsem. És ha véletlenül ez egy valódi kérdés, akkor borzalmas élete van annak az aranyhalnak.


Kedves kérdező, ezt olvasd végig:

[link]

Ezen belül a tévhitek és az akvárium gondozása című részt.

Utána meg a halad igényeit:

[link]

2013. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 YourDestiny ***** válasza:
50%
Szerintem is, akaratlanul lehetetlen ekkora förtelmet összeírni. A börtönbe zárt aranyhalak mellett még ott a ráadás, a vegyszer is. Nem rossz próbálkozás.
2013. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Bedybaba ***** válasza:
33%

Szerintem a kérdező nem troll,...elég szánalmas, hogy ilyen kifejezéssel élnek a mai emberek!


A kérdező azt kérdezi, hogyan tisztítsa megfelelően a kis akváriumot?! Leírja még részletesen, hogyan szokta ő csinálni! Erre nem ilyen hülye válaszokat kellene írnotok, hanem értelmesen válaszolni, és kijavítani, ha valamit rosszul csinál!

2013. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Bedybaba ***** válasza:
40%
Ja és nem tudom, ki beszél itt egyesszámban, de szerintem több aranyhalról beszél a kérdező, nem pedig egyről!!! Tanuljatok meg olvasni! Jah és kellett volna többet gyakorolnotok általános iskolában, a szövegértést!!!
2013. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 YourDestiny ***** válasza:
9%
Hallottál már az internetről? Ja igen, nemrég a segítségével írtad meg a válaszod. Akkor mi a bánatért nem lehet utánanézni az akvarisztika alapjainak, ha valaki haltartásra adja a fejét?
2013. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 YourDestiny ***** válasza:
9%
Mert könnyebb megkínozni a halat, azért. Mellesleg napi több ilyen kérdés van, egy részük troll, ami a rendszeres válaszolóknak idővel az idegeire megy. Szóval ne oszd itt az észt, főleg ha hozzá se akarsz szólni a témához.
2013. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Látom itt Magyarországon ilyen s..gf...j emberek élnek! A fórum azért van, mert ha valamit nem tud az ember, akkor megkérdezi!!! Az első kommentelőnek írom; ha nem is volt aranyhalad, akkor mit okosítassz itt nekem? A boltba utána kérdeztem mindennek, de látom, az eladók is hülyék ehhez, mert az ő tanácsaikat követtem és akkor lett ilyen a víz!!! 3 hete kezdtem el úgy cserélni a vizüket, ahogy leírtam, mert egy állítólagos szakember ezt tanácsolta, és azóta ilyen a víz! Szóval, nem értem miért kell egyszerre leszólni az embert! Ti talán a világ legokosabb emberei vagytok??? Pfff... Jah, amúgy, 2 aranyhalam van, egy pár, és van mellettük egy albínó algaevő is!


Mindig reménykedek, hogyha kiírok egy kérdést, akkor normális hozzáértő emberek válaszolnak! De sajnos mindig tévedek! Le is törlöm magam, mert ez az oldal egy szánalom! Inkább megyek külföldi fórumokra, ott legalább normális válaszokat lehet kapni!

2013. febr. 28. 18:30
 10/35 YourDestiny ***** válasza:
59%

Sok szerencsét a törléshez, nem fog menni :)


Biztos vagy abban, hogy egy pár az aranyhalad?


Hogy a kérdésre értelmes választ is kapj végül, íme az alap tudnivalók, és teljesen ingyenes:


[link]


[link]


És egy kis infó az aranyhalról, ha már a google-t nehéz volt használni:


[link]


Jó olvasgatást!

2013. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!