Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizcsere kezdo 50 literes...

Vizcsere kezdo 50 literes akvariumnal?!

Figyelt kérdés

Kezdo vagyok es innen onnan hallok ezt azt es illetve tapasztalok.... 45literes akvarium folyamatos 24ora szures elmeletileg 200l/ora es egy 50wattos vizmelegito. Halak 2 dalmata molly 5neon 3 guppy egy pleco es egy beka.... nem teljesen tiszta ez a vizcsere nekem mindenki minden felet ir szerrel szer nelkul klor mentes vizet stb. a klor elmeletileg par ora alatt kiurul a vizbol nem? az akvarium 4 hete mukodik ebbol masfel hete halakkal... jelenleg a vizcsere kb 10% os es felfozott 2 napos allott vizzel....

Segitsetek a jo vizcsere erdekeben szeretnek hosszutavon tiszta egyensulyban allo vizet akvariumot, egeszseges halakat....



#vízcsere #akvaroium vizcsere
2013. márc. 2. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Kezdeném azzal, ha nem haragszol meg érte, hogy a 10%-os vízcserét én 30%-ra változtatnám hetente.


Bőven elég, ha kiengedsz annyi vizet vödörbe, amennyi kell a vízcseréhez, majd állni hagyod. Elvileg pár óra alatt kimegy belőle a klór, én 1 napot szoktam várni, biztos ami biztos. :)

Előkészítő szer tök felesleges, nem zavar senkit az a vödör víz egy napig.


Egyébként kicsit gyenge a szűrésed, olyan 400l/h-s kellene, minél nagyobb szivaccsal. Milyen márkájú?

2013. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát a szűrés nagyon gyenge meg a halösszeállítás sem a legjobb.Cserélj több vizet.
2013. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hat koszonom szepen a segitsegeket a szurom gagyi olcso kategoria ``RESUN`` 1 ev garival gondoltam mint kezdonek eleg lesz mivel mig minden okossagot megtanulok nem koltok ra sokat.
2013. márc. 2. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Neked elég is, csak az akváriumnak kevés. Pláne ilyen társításban.

Mollynak olyan 90l-es akvárium kellene.

Neonhalnak 70l a minimum, plusz hosszú, 80cm-es úszástér.

Pleconak 350l kellene, 40 centisre is megnőhet.

Béka: gondolom karmosbéka. Ha nem a törpe változat, akkor a guppijaid, mollyjaid veszélyben vannak, ami befér a száján, azt megeszi (egy 15centis hallal is el tud bánni).


Szóval én azt ajánlom, hogy gondold át mégegyszer az egészet. Kellene egy jobb szűrő, ami 400l/h-s, minél nagyobb szivaccsal.

Aztán a halak így nem maradhatnak, mert hamarosan nem a vízcsere lesz a gondod, hanem a halcsere.

Egy ekkora akvárium kb 10 guppit bír el, és semmi mást, Vagy 4-5 guppi, mellé 4-5 törpe páncélosharcsa, és esetleg még pár csiga. Ennyi. Hidd el, a 45l nem nagy akvárium, nem lehet ennyi halat beletenni.

2013. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszi az infot de meg kezdo vagyok lehet kinzom a halakat de egyenlore meg tanulok es egyenlore meg minden csak kolyok vagy torpe meret a beke cm nel nincs nagyobb a pleco is kb annyi a tobbi normal meretu.... majd belejovok elvegre nem lehet mindenki mindenben elsore profi es persze mindenki a sajat hibajabol tanul de a negativ kritika is tanito
2013. márc. 2. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:

mi az hogy tanulni kell a hibából és állatkínzásból?


mielőtt élőlényt veszel magadhoz ALAPOSAN utánaolvasol, és akkor nem lesz gond.


gratulálok ehhez a végtelenül primitív felfogáshoz!

2013. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egy élőlény nem egy autó, hogy majd kitapasztalod, belejössz, ráérzel!
2013. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
54%
Heti 30%. A szűrőre egy 20 literes akváriumot se mernék rábízni, a halösszeállítás pedig borzasztó.
2013. márc. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat ennyi eleg is lesz egy allatkinzonak szerintem... akinek kell hal szoljon oda adom persze csak postan es szaraz boritekban
2013. márc. 3. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!