Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sájját akváriumotokról tudtok...

Simon Márk1999 kérdése:

Sájját akváriumotokról tudtok fel tenni képet csak egy kis iklethez? :D

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 21:22
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
ja és sok az alga az akváriumomba van egy ancim de ha vennék kb 3-4 db algaevő csigát az baj lenne
2013. márc. 2. 22:58
 22/35 anonim ***** válasza:

Tudom így könnyű odacsalogatni kajával:

[link]

2013. márc. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Kaja nélkül is jönnek de csak ha éhesek, és azt hiszik, hogy kaját kapnak.
2013. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 _.-Akv-._ ***** válasza:
Háhá hogy megtámadták :) Falánk kis dögök :D
2013. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
A zebradániók meg a vitorláshalak is odajönnek. Most nincs olyan halam, csak régen volt.
2013. márc. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hable te nagyon durván nyomod :D Azt tudod, hogy egész életedben hány aksid volt? (Ha egy akvárium pl édesvízi volt, és tengeri lett az is számít egynek pl) Tehát az összes módja ahogy tartottál halat :D
2013. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Itt megy a cserebere mindig.
2013. márc. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Nemtudom, de hagyjuk szerintem.
2013. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 YourDestiny ***** válasza:
Kérdező: az írásaidból nekem az jön le, hogy nem igazán a technika részére koncentrálsz, pedig arra kéne, bármilyen halat is veszel. Az alga is a rossz vagy erős fény, gyenge szűrés kettősétől van jelen, és lehet bármennyi algaevő halad, semmire nem mégy vele, ha a technika nincs rendben. Ha nincs egy jó szűrőd, én addig nem törném a továbbiakon a fejem. Ha meg van, akkor lehet tovább gondolkodni :)
2013. márc. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

szerintem a jelen esetben a gyenge szűrés, és a kevés fény miatt van az alga.

én megfogadtam, hogy csak Eheim belső szűrőket veszek, mert annak normális a belső felülete... szerintem szerezz be egy erősebb szűrőt, cseréld le a régit!

nem javaslom a külső szűrőt, mert azok eléggé drágák egy gyereknek. az áruk kb. 16000Ft-tól van.

a világítás növelésére kellene egy trafó, ami olyan 1500-2000Ft kisker áron. egy jobb mindőségű Hagen növényes cső is szükséges hozzá, ami cca. 3500Ft. kell még fojtó, és foglalat is hozzá. a foglalathoz kell egy kaocsolós vezeték is.


a tápozásnak is jónak kell lennie, mert akkor fotoszintetizálnak jól a növények. ha nincs elég táp, vagy túl sok van, akkor az lesz a gond, hogy algásodni fog és/vagy alig nő majd a növény.


az arányok általában szépen összejönnek, csak ugye egy kis akvárium egyensúlyát könnyű megingatni!


szerintem az lenne a legkorrektebb, hogy a halaid elajándékoznád, vagy visszavinnéd a boltba, és az új akvárium helyett ezt fejleszted fel.

vehetsz bele gömbmohát, crypto-kat, és közepes/gynge fényt igénylő növényeket.

a növénytáp nem olcsó mulatság. a neptunokat, serát el is lehet felejteni. csak a ProFito-ban, és a jobb minőségekben(ADA, GA) bízom, bár az ADA-t, és a GA-t nem próbáltam még, de 1000%, hogy jobb minőségűek, hiszen csúcskategóriás tápok.

ha nem szeretnél beruházni nagynyomású CO2 rendszerre, akkor jó még az Easy Carbo nevű vegyszer is.

a fél literes 2700Ft a carbo-ból, a profitoból pedig 2500 Ft körül mozog. ezek elég sok időre elvannak, de azért egyszerre nem kevés az ára.


ezért ajánlottam neked a rágcsálót.

2013. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!