Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes aksiba külsőszűrő?

Zolka99 kérdése:

112 literes aksiba külsőszűrő?

Figyelt kérdés
Linkelnétek nekem 112 literbe külsőszűrőt, ha belső nem lesz? Valamint akvariumplus-ról szeretnem, mennyire megbízhatóak? És a tetőbe kell kivági acsövének lyukat?

2013. márc. 3. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Tetratec ex-700.

Nem akvariumplus, de itt jó árban van, ott nincs is szerintem.

[link]

2013. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mindig ezen az oldalon nézd meg, hogy hol adják a legolcsóbban!

pl a trópus szegedi bolt oldalán szépen le vannak írva, valamint a GA shop nagyon jó leírást ad, és az argep, vagy olcsobbat.hu mondja meg, hogy hol érdemes.


[link]

2013. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 3. 14:35
 4/8 izomszörp ***** válasza:
Nekem is EX-700as van, itt ajánlották, meg is rendeltem és tényleg jó! :)
2013. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

még egy szavazat az ex700-ra, viszont itt a legolcsóbb:

[link]


A szűrőtöltetet viszont le kell cserélni, mert a gyári nagyon gagyi. Javaslok 2 liter eheim substrat pro-t.

2013. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha nem lesz hozzá belső, akkor én inkább az EX1200-as vagy hasonló kaliberű külsőket javasolnám, az ex700as harmat gyenge lesz ide ami a flowt illeti...


a külső szűrők teljesítménye közel felére esik vissza, ahogy telítődik a szűrőanyag. namármost, az ex700as 700l/h-ja így satnya 350-400l/h-ra esne vissza, ami 112 literbe annyira gyenge, hogy arra nincs jó szó :)


az ex1200as 1200l/h-ja viszont 6-700 l/h-ra esik vissza, ami 112 literbe pont ideális. attól nem kell tartanod, hogy a halaid nem bírják majd a flowt mert nálam egy eheim2215ös és egy hydor crystal 4-es szűri a vizet, összesen a kettő több, mint 1500l/h-t tol papíron, a külső gyengülését figyelembe véve most olyan 1200l/h lehet, és a halaimnak meg se kottyan :)

2013. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
A 112 liter határeset, elég lehet bele az EX700. Elég erőteljes szűrő, ez nem Atman. Ebből kiderül, hogy értelemszerűen én is a Tetrát javaslom, és a legkisebb a 700-as legyen. Ha akvariumplusról akarod, akkor egy Atman CF-600 vag CF-800-asat. Előbbibel lehet, hogy kevés lesz a kakaó.
2013. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:

Zsebev, hiába erősebb az EX1200, emellett a szűrőtartály is nagyobb. Nem lesz olyan nagy különbség teljesítményben, mint hiszed. A pumpa teljesítménye mindig arányos a szűrőtérfogattal. Gyártók között van különbség, de az EX700 és EX1200 között eleinte bár lehet, hogy több, de miután a szűrőanyagok beállnak, saccra kb. 100 liter per óra különbség lehet.


Apropó szűrőanyag, biológiai töltet bele, mert a gyári semmit nem ér. Ez minden hasonló árkategóriájú külsőre érvényes.

2013. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!